1.místo pro Kláru Fabíkovou na ITF1 v Přerově

V Přerově se konal od 19.1. turnaj kategorie ITF 1.
Tento turnaj je nejvyšším turnajem kategorie ITF na našem území. Turnaje se zúčastnili i dva hráči našeho oddílu. Klárka Fabíková a Tomáš Prokop.
Na turnaji si vedla výborně hlavně Klárka. V prvním kole dvouhry si poradila s Ruskou Frolovou 6:4 6:1 a ve druhém s osmou nasazenou Bulgakovou, které patří 107 místo na žebříčku ITF. Klárka vyhrála 6:3 6:1 a postoupila mezi posledních šestnáctku. Ruska Kushková byla tentokrát nad její síly a Klárka prohrála 2:6 3:6.
Do čtyřhry se Klárka přihlásila se svou krajankou Mendésovou. V prvním kole si naše dvojice poradila s ukrajinsko-maďarským párem Baryshpolets-Slavinkovicz 6:4 6:2. V dalším kole čekal na naše hráčky první nasazený pár. Každý jiný výsledek než porážka, by byl velkým překvapením. Soupeřky Kromacheva (17 na ITF)-Linette(30 na ITF) se probojovali do finále dvouhry, ale čtyřhra je trošku jiná disciplína a to jim dokázala naše dvojice v prvním setu, který vyhrály 7:6. Druhý set vyzněl jasně pro rusko-polskou dvojici 6:1.
„Super-tiebreak„ je vždy trošku o štěstí a to se přiklonilo k naší dvojici. Kombinace štěstí a umu znamenalo vítězství 10:4 a postup do čtvrtfinále.
Ani dvojice Budkovská-Závodská nezastavili naše hráčky v cestě do semifinále a podlehly jim 4:6 1:6. Semifinálový zápas proti krajankám Albertové a Machálkové začaly naše výborně a vyhrály první set 6:1. Druhý, ale prohrály a znovu rozhodovala loterie, kterou naše vyhrály 10:7.
Finálovými soupeřkami byly druhé nasazené Kovaletz( ITF 53)-Kremen(ITF 116). Ukrajinsko-běloruská dvojice začala lépe a vyhrála první set 6:1, ale naše vyrovnaly na 1:1 na sety a rozhodovala opět „rychlá smrt“. Tu klinickou si naše hráčky prožili za stavu 5:9 !! Klárka s Pernilou však dokázali otočit na 11:9 a jejich radost z vítězství mohla propuknout na plno.
Klárce Fabíkové i její spoluhráčce Pernile Mendesové patří velká gratulace.

Tomáš Prokop vstoupil do turnaje velice dobře a poradil si s Brkičem 6:2 6:1. Ve druhém kole čekal Tomáše nasazený Angličan Gabb. Tomášovi v tomto zápase chybělo trochu více sebevědomí. Ve vyrovnaném zápase prohrál 5:7 6:7.

Na dalších turnajích přeji Tomovi i Klárce hodně dobrých výsledků.