Zaregistrujte se na webu | Má Administrace | Přihlásit se | Odhlásit se | RSS čtečka webu | RSS čtečka komentářů

Adam Fabík a Danka Kosnačová vyhráli městský přebor, Prokopové ve finále

TC-MJ Brno. Tiskni příspěvek Tiskni příspěvek Přidej komentář k článku

Prvním turnajem ,který otevřel letošní letní sezónu byly oblastní nebo -li městské přebory. Ve dnech 19.-21.4. byly na pořadu MP mladšího žactva a dorostu.
Náš oddíl byl pořadatelem MP dorostenců a mladších žaček. V kategorii dorostu byla konkurence jak do kvality, tak i do počtu velice kvalitní . V kategorii mladšího žactva byla situace velice špatná.Do poslední chvíle se nevědělo, zda bude potřebný počet osmi hráček ,aby se mohl přebor uskutečnit. Pětici domácích hráček nakonec doplnily tři hráčky ze zbytku Brna a MP se mohl uskutečnit. Vítězkou se nakonec stala hráčka z domácího oddílu Kosnačová a z vítězství ve čtyřhře se radovala dvojice Kosnačová/ Kolomazníková.
Kategorie dorostenců byla daleko početnější a na úvod sezóny hráči předváděli velice dobré výkony. Ve startovním měl náš oddíl trojí zastoupení. Zatímco Honza Drochytka se šel více méně oťukat v kategorii dorostu (v prvním kole nestačil na Flašara),tak dvojice Fabík ,Prokop měli cíle daleko vyšší. Oba naši hráči procházeli turnajem bez ztráty setu. Adam Fabík jako první nasazený zvládal svou roli bez větších problémů. Tomáš Prokop se musel ve čtvrtfinále vypořádat s druhým nasazeným Šafránkem 6:4,6:4 a v semifinále s dobře hrajícím Kobzou 7:5,6:3.

 

Finále dvou našich hráčů přineslo ve větrném počasí hodně chyb na obou stranách. V prvním setu jich udělal méně Tomáš a vyhrál set 6:1,ve druhém setu se Adam hodně zlepšil a Tomáš nedokázal vzdorovat .Adam vyhrál další dva sety 6:1,6:1 a stal se zaslouženě krajským přeborníkem. ¨
Dvojice Prokop/Fabik přidala i přebornický titul i ve čtyřhře ,kterou vyhráli bez ztráty setu.
V Tuřanech se hrál MP mladšího žactva. Ve startovním poli měl náš oddíl početné zastoupení . David Krejčí se z turnajem rozloučil ve druhém kole , Jirka Balun doplatil na los ,který mu postavil do cesty oddílového spoluhráče a kamaráda Ondru Čtveráka ,který jej dokázal přehrát po setech 6:4,6:2.
Do závěrečných kol se probojovali Vojta Prokop, Milan Nguyen a Ondra Čtverák. Ondra Čtverák nestačil ve čtvrtfinále na prvního nasazeného Jelínka a po setech 1:6,5:7 se z turnajem rozloučil. Milana Nguyena čekal ve čtvrtfinále druhý nasazený Motl a po setech 1:6,2:6 ani on neprošel do semifinále. Poslední naše želízko v ohni byl Vojta Prokop. Ten si dokázal poradit s Novobilským 6:4,6:0 a postoupil mezi poslední čtyři. Tam Vojtu čekal první nasazený Jelínek . Vojta pomstil svého kamaráda Ondru (vypadl s ním ve čtvrtfinále) a po setech 4:6,6:0.6:1 postoupil do finále. Žaludeční chřipka udělala tečku za výbornými výkony Vojty Prokopa . Vojta musel své finále vzdát ze zdravotních důvodů. Vítězem přeborů se stal Motl ,ale Vojta předvedl na turnaji velice dobré výkony a jeho šance na celkové vítězství určitě byla. Vojtovi přeji brzké uzdravení a na dalších turnajích hodně zdraví.
V kategorii dorostenek nebyl turnaj k našim hráčkám příliš milosrdný. V prvním kole postavil proti sobě Belzovou a Staňkovou ,aby vítězná Belzová šla ve druhém kole na první nasazenou a pozdější vítězku celého turnaje Palátovou. Petra B. prohrála po setech 6:3,2:6,2:6 . Ve čtyřhře šly naše hráčky na první nasazený pár ve druhém kole .Dvojice Floriánová/Palátová byla nad jejich síly a z turnajem se rozloučily.Na dalších turnajích raději losovat levou Vám radí TWEETY!!!
MJ

K této stránce / příspěvku není možné vložit komentář

Powered by Jiří Pazdera and modified WP theme by N.Design Studio
RSS RSS komentářů Přihlásit se