Adam Fabík v Doksech (na Mácháči)

Na turnaji nejvyšší kategorie dospělých, se představil ve výborné formě hráč našeho oddílu Adam Fabík. Pro Adama, který letos složil zkoušku dospělosti (maturitu), se dostává tenis znovu do popředí jeho zájmu. Na turnaj nejel s nijak přehnanými ambicemi. Rozhodl se hrát kolo od kola a na konci se uvidí kam dojde .A pokud to nepůjde tak na Doksech je pěkně a udělá si pěkný výlet.
V prvním kole to vypadalo pouze na pěkný výlet. Adam se dopracoval s nebezpečným Javůrkem ke stavu 7:5 3:6 1:4 a soupeř měl podání. Ani za tohoto stavu nerezignoval a odměnou mu bylo otočení třetího setu i celého zápasu.
Vítězství v prvním kole se projevilo na Adamově sebevědomí i v kole druhém. Svému soupeři Benešovi nedal šanci a vyhrál hladce ve dvou setech 6:2 6:4. Ve třetím kole měl Adam za soupeře Jihočecha tělem i duší Mojhu. Adam zvládl dramatickou koncovku prvního setu a druhý set byl hrou jednoho hráče a výsledek 7:6 6:1 poslal Adama do čtvrtfinále.
Třetí nasazený Chmelík sice již nemá takovou výkonnost co míval, ale dovolit mu ve čtvrtfinále áčka jen tři hry to určitě nečekal ani Adam. Výsledek 6:1 6:2 znamenal postup do semifinále. V semifinále čekal Adama přízrak všech mladých hráčů, Severočeský hrající kmet Vojtěchovský. Před tímto hráčem je potřeba se poklonit. Když vezmeme věk Adama a vynásobíme dvěma, dostanete věk pana Vojtěchovského. Že to s raketou umí o tom se Adam přesvědčil hned v prvním setu. V zápase plném dlouhých výměn nakonec musel Vojtěchovský před Adamem sklonit hlavu a popřát mu hodně štěstí ve finále. Adam vyhrál 7:5 4:0 scr. a poprvé se probojoval do finále áčkového turnaje.
Lukáš Maršoun byl finálovým soupeřem našeho hráče. Adam zahrál výborný zápas. Jeho výkon se opíral o velice kvalitní podání, na které se mohl spolehnout i za stavu 5:4 v prvním setu. O tomhle stavu sám řekl, že tento stav nemá příliš v lásce. Stejná situace se opakovala i v setu druhém a i tam Adam zvládl svoje podání na výbornou a po výsledku 6:4 6:4 se stal vítězem celého turnaje.
Adamovi gratuluji a hodně štěstí na dalších turnajích.