BT MJ Babolat Tour léto 2010 zahájen

BT MJ Tour. TC-MJ Brno. Tiskni příspěvek Tiskni příspěvek Přidej komentář k článku

Za krásného počasí byl v neděli 18.4. na kurtech v Lužáneckém parku zahájen XII.ročník okruhu dětí do 9-ti let. Turnaj nese stejně jako v loňském roce název „BT MJ BABOLAT TOUT“.
Okruh si ani nemohl přát lepší zahájení. V neděli se sešli chlapci i dívky společně k prvnímu turnaji a účast byla výborná. Přes padesát dětí udělalo z turnaje akci, která by mohla dát odpověď na otázku, zda děti mají zájem o sport nebo ne. Odpověď, ale není jednoduchá.
Jednalo se o jeden z prvních turnajů letní sezóny a po deštivých dnech se na krásné jarní počasí těšil každý. Bez náznaku sebechvály musím vzít v potaz i tu skutečnost, že okruh BT MJ si za dvanáct let svého trvání vytvořil určité postavení mezi ostatními okruhy v ČR. Tento okruh byl první a v minulosti ho obohatily svou účastí, nebo celý okruh vyhráli hráči a hráčky : sestry Pliškovy, Urbánek, Rumler, Rohanová, Albertová, Prokop, Fabíková atd.
Do jisté míry dá na tuto otázku odpověď i to, že den před tímto turnaje se konal přebor Brna mladšího žactva. Turnaj se konal také v Lužánkách, a tak mohu srovnávat. Turnaje se zúčastnilo 24 hráčů, ale pozor, jen polovina byla z Brna. Brněnského přeboru se v nedávné minulosti účastnilo okolo 60 dětí a ty byly pouze z Brna. Tady hledejme odpověď na otázku, zda dětí přibývá nebo ubývá.
Odpověď je velice jednoduchá a všichni jí známe, dětí ve sportu ubývá a tenis není výjimkou. Ve většině případech nejde o finanční stránku, ale o čas, který rodiče buď z důvodů velké pracovní vytíženosti nebo pohodlnosti nemohou svým dětem poskytnout. Tenis je sport na čas velice náročný, ale má své kouzlo a v ČR i svou tradici. Proto děkuji všem rodičům, kteří své děti v tenisu podporují.
Odejděme od úvah a vraťme se ještě k nedělnímu turnaji. Po náročném dni, kdy jarní sluníčko unavovalo spíš rodiče než děti. Ty pokud nebyly na kurtu, tak využívaly krásné mini kurty o jejichž vybudování se zasloužil pan Ing.Leoš Vanžura předseda BLTC Brno.
Do závěrečných bojů se v kategorii dívek probojovala Lilla Fonód ze Slovenska, která si v semifinále poradila s Pražankou Hindovou 4:1 a Šebestová, která po velkém boji porazila Slovenku Ondrejčekovou 4:3. Jejich vzájemný finálový zápas vyzněl pro Fonód, která vyhrála 4:2. V zápase o třetí místo se radovala Ondrejčeková.
V kategorii chlapců se do semifinále probojoval domácí Podsedník, který porazil Obertu 4:0. Ve druhém semifinále nestačil Procházka na Gorbushina z Prahy a prohrál 2:4. Finále vyhrál Podsedník 4:0 a stal se vítězem prvního letošního turnaje. V boji o třetí místo si poradil Oberta s Procházkou. Z dalších našich hráčů zaslouží velkou pochvalu Pozdenkov, který obsadil krásné 7. místo.
Další turnaj letošního okruhu se odehraje v Praze na TK Neridé ve dnech 1-2.5. a já Vám na něm přeji hodně štěstí.