BT MJ Wilson MASTERS – Sedlář první, Kadulová třetí

BT MJ Tour. Tiskni příspěvek Tiskni příspěvek Přidej komentář k článku

Michal Juda napsal…

Vrcholem okruhu dětí do 9-ti let se již tradičně stává turnaj, který nese název „MASTERS“. Nejinak tomu bylo i na konci letošní zimní sezóny. Letošní Masters bylo trošku zvláštní v tom, že i když se hrálo v termínu 4.-5.4. tak počasí bylo téměř letní. Teplota se po oba dny vyhoupla přes 20 stupňů.
Turnaje se zúčastnilo deset dívek a devět chlapců (na turnaj se nedostavil Škojec z osobních důvodů). Z turnaje se předem omluvili Hejčová a Holiš. Zvláště u Holiše se jednalo o jednoho z favoritů na celkové vítězství. Jinak bylo startovní pole kompletní. Hráči a hráčky byli rozděleni do skupin po pěti, kde se utkali mezi sebou na dvě sady do čtyř her. Ze skupin postoupili první dva (dvě) do semifinále a ostatní bojovali o další umístění.
V kategorii dívek si ze skupiny „A“ vybojovala jasný postup vítězka základní části Kaňková Lucie ze Sparty Praha. K naší velké radosti byla druhou postupující Míša Kadulová, která sice v zápase o postup jen remizovala s Lenkou Starou z Komárna 4:1 2:4, ale díky lepšímu skóre postoupila mezi poslední čtyři hráčky.
Ze skupiny „B“ si zajistily jasný postup hráčky Pillarová Alexandra z Michalovců a Homolková Nikola z Pelhřimova. Zvláště u Nikolky jde o cenný úspěch, protože tahle hráčka je o rok mladší než ostatní účastnice (2001).
V kategorii chlapců se z postupu ze skupiny „A“ mohli radovat suverénní Sedlář a z druhého místa překvapivě hráč, který se dostal do turnaje na volnou kartu Marančák Jan ze Zlína. Skupina „B“ byla zamotaná až do posledního zápasu. Před posledními dvěma zápasy mohlo postoupit teoreticky všech pět hráčů. Z prvního místa si zajistil postup Doležal Jakub z Třebíče a mezi poslední čtyři ho doprovodil překvapivě Podsedník Dominik z domácího oddílu. Překvapení není tak velké v jeho výkonech ty předváděl Dominik velice dobré, ale spíš v jeho věku. Jedná se stejně jako u Homolkové o ročník narození 2001.
Semifinále přinesly kvalitní tenis. V semifinále dívek se prosadily favoritky.
Pillarová si poradila s Kadulovou 4:1 4:0 a Kaňková nedala žádnou šanci Homolkové a vyhrála 4:1 4:1.
V kategorii chlapců si poradil v domácím derby Sedlář s Podsedníkem 4:1 4:0. Druhé semifinále přinesla velký boj mezi favorizovaným Doležalem a Marančákem. První set vybojoval Marančák 4:3. Ve druhém se prosadil razantní hrou Doležal 4:1. Při stavu 1:1 na sety přišel na řadu „supertajbrejk“. Ten zvládl lépe Marančák a po výsledku 10:3 postoupil do finále. S takovým výsledkem určitě před turnajem nepočítal a o to jeho radost byla větší.
V boji o třetí místo v kategorii dívek se utkala domácí Míša Kadulová s Nikolkou Homolkovou. Zápas začal jednoznačně pro Homolkovou a ta vyhrála první sadu 4:1. Jenže Míša chtěla tento zápas vyhrát a tak překvapivě bojovala až do konce. Ve druhém setu vedla 3:0, ale soupeřka srovnala na 3:3 . Koncovku lépe zvládla Míša. Nejprve dotáhla druhý set do vítězství 4:3 a potom i „supertajbrejk“ v poměru 10:8. Třetí místo na MASTERS je Míšiným velkým úspěchem a velkou radost udělala nejen sobě…
V kategorii chlapců si v boji o třetí místo poradil lehce Doležal s domácím Podsedníkem 4:1 4:0 ale pro Dominika je čtvrté místo také velkým úspěchem.
Finále dívek mezi Kaňkovou a Pillarovou přineslo v prvním setu vyrovnanou bitvu, kterou pro sebe rozhodla Kaňková 4:3. Druhý set již vyhrála jednoznačně a mohla se po výsledku 4:3 4:0 radovat z celkového vítězství.
V kategorii chlapců Sedlář nepřipustil žádné drama a vyhrál nad Marančákem hladce 4:0 4:1. Splnil tak roli favorita a stal se prvním vítězem MASTERS v jeho desetileté historii,který je z našeho oddílu !!!
Na turnaji se hrála i čtyřhra, ve které mohly být dvojice libovolně složeny (dvě dívky, dva kluci nebo mix). Všechny varianty byly splněny a děti se u čtyřher bavily a trošku odreagovaly. Vítězem turnaje ve čtyřhře se stala dvojice Sedlář-Doležal, která porazila ve finále Podsedníka s Moštěkem 4:2.Třetí místo vybojovala dvojice Pillarová-Stará, které porazily Kovaříka s Michutem 5:3.
Hráči našeho oddílu podali na MASTERS výborné výkony a celé trojici Sedlář, Kadulová a Podsedník gratuluji a na dalších turnajích letního okruhu i v soutěžích družstev přeji hodně podobných výsledků.