Zaregistrujte se na webu | Má Administrace | Přihlásit se | Odhlásit se | RSS čtečka webu | RSS čtečka komentářů

Čas letí jako bláznivý – malé (foto) ohlédnutí za TC-MJ Tenis

TC-MJ Brno. Tiskni příspěvek Tiskni příspěvek Přidej komentář k článku

 

Tímto textem začíná jedna píseň a ke konci každého roku se mi znovu a znovu potvrzuje, jak velká pravda se za tím skrývá. V roce 2011 začne tenisová škola svou patnáctou tenisovou sezónu a to je řádná porce let.
Chtěl bych Vám v tomto článku ve zkratce shrnout uplynulých čtrnáct. Článek jsem se pokusil v hojném počtu proložit fotografiemi, aby si každý čtenář uvědomil, jak je krásné se podílet na historii. V tomto případě na historii TC-MJ TENIS.
Díky webovým stránkám je možné mapovat fotogalerii od roku 2002. Tak jen ve zkratce Vám přiblížím úplný začátek. Tenisová škola začala svou působnost v roce 1996 v Brně – Líšni. Tam u ZŠ Novolišeňská vznikl ve spolupráci s firmou Dolgaz tenisový areál.
Tam také v roce 1997 vznikl tenisový oddíl TC-MJ tenis. V té době patřili k zakládajícím trenérům dva Laďové, Patloka / Hájek a moje maličkost.
Hlavními stavebními kameny, na kterých se začal budovat tenisový oddíl, byli hráči a hráčky ročníku narození 1987-89. Byli to odchovanci klubu a v době vzniku oddílu jim bylo 8-10 let. Tato generace se postarala o posun tenisového oddílu mezi jihomoravskou špičku. Tito hráči a hráčky se ve všech kategoriích postarali o postup oddílu do první ligy, ale většinou se jim nepodařilo si I.ligu zahrát. K této generaci patřili Polák, Studený, Kaláb, Patloka ml., Dostál, Kopetka, Petlach, Judová, Fajkošová. Tito hráči udělali pro oddíl velký kus práce a tenis měli a mají opravdu rádi. Většina z nich tenis stále hraje.
To by úvodem stačilo a proto posunu tok dějin do roku 2002, kde se začíná naše foto ohlédnutí.
Na začátku nového tisíciletí vstoupil náš oddíl s cílem prosadit se i v celorepublikové konkurenci. Začal se tvořit trenérský tým, který dokázal dát trénování řád a výsledky se začaly dostavovat. Tento tým tvořili : Galatílková, Hečko, Buchta, Vojtášková, Taranza, Nečas.
Pod těmito trenéry se nejen prosazovali a trénovali již jmenovaní hráči a hráčky, ale začínají v klubu vyrůstat další hráči jako Fabíková, Prokop T., Belzová, Studená, Kopetková, Fabík, Fabián, Šlampa, Machová, Gottvaldová. Z této nové generace se jako první začala prosazovat Veronika Studená a Adam Fabík. Tato dvojice se nejenže jako první v oddíle prosadila do první republikové desítky, ale začala se prosazovat i na mezinárodním poli.   Veronika si ve starším žactvu dokonce dokázala poradit i s vycházející hvězdou českého tenisu Pliškovou.
První velký úspěch na celorepublikové úrovni má náš oddíl v roce 2003, kdy se mu poprvé podařilo probojovat na MČR do Jihlavy, kde vybojoval výborné páté místo v kategorii mladšího žactva. . V tomto roce o sobě začíná pozvolna dávat vědět dvojice desetiletých Fabíková / Prokop T.
Rok 2004 pokračoval ve velice dobré výkonnosti nejen jednotlivců, ale i družstev. Náš oddíl se opět probojoval na MČR mladšího žactva do Jihlavy. Oddíl pokračoval i v postupovém tažení nižšími soutěžemi a pomalu se posouval do jihomoravské špičky.
V roce 2004 se poprvé uskutečnilo tenisové soustředění v hotelu Vega / Luhačovice. Účast i pohoda při soustředění byla výborná a na kondiční přípravu dohlížel pan Ambrosek.
Rok 2005 byl v našem oddíle plný velkých či malých událostí. Jedna s těch větších jak ukázala budoucnost bylo to, že do oddílu přišla nová trenérská posila Jan Kadula .
Z pohledu výsledku začal rok výborně pro Fabíkovou a Prokopa T. na KP mladšího žactva. . Na turnajích dorostu se dařilo Míše Judové, Jitce Gottvaldové, ale i ostatním. Na mezinárodních turnajích se dařilo Veronice Studené, která vyhrála turnaj ITF 18 v Ugandě a Klárce Fabíkové, která se prosadila na turnaji ETA 12 ve Zlíně, kde porazila ve finále pozdější světovou jedničku ITF 18 Svitolinu.
V soutěžích družstev si náš oddíl poprvé zahrál nejvyšší jihomoravskou soutěž (divizi).
. V tu dobu prožíval náš oddíl asi nejpohodovější období svého trvání. Dokladem toho je i přátelství třech dívek našeho oddílu. Článek a foto z roku 2005 psal o jejich kamarádství při cestách na turnaje Tato trojice Gottvaldová, Studená, Judová se příliš nezměnila. Pouze jejich priority jsou trošku jiné. Všechny tři studují vysokou školu, tenisu nedávají tolik času jako dřív, ale na posezení z kamarády z TC-MJ tenis si vždy čas najdou . V tenisovém oddílu začala pracovat mini tenisová školička pod vedením Dagmar Pojerové.
Závěr sezóny se nesl ve znamení „ Závěrečné“, která se stávala tradicí oddílu. I na této akci vládla velice dobrá atmosféra
Hráči oddílu byli vyhlášeni Klárka Fabíková a Tomáš Prokop . Svými výkony v sezóně na sebe začal upozorňovat David Kiss a v kategorii talentů se začala poprvé objevovat jména jako : Prokop V., Holiš a Kadulová.
Na konci sezóny se s hráčskou kariérou definitivně rozloučil Michal Juda.

V roce 2006 se našim družstvům mimořádně dařilo. Družstvo dospělých vybojovalo postup do II.ligy. V kategorii dorostu jsme se mohli poprvé radovat z postupu našeho dorostu na MČR do Prahy, kam nás vezlo v tu dobu slavné Pendolíno
Na MČR se podařilo postoupit i staršímu žactvu, které si své MČR zahrálo v Rakovníku Naši nejmenší hráči, dokázali vyhrát první ročník HACIENDY MEXICANY.
V soutěžích jednotlivců se daří našim hráčům jak na turnajích ITF 18. Kde se trojice Studená, Fabík a Studený pohybovala okolo dvoustého místa světového žebříčku. Na turnajích ETA 14 se začínál prosazovat Tomáš Prokop. I ostatním hráčům: Pantůčkové, Bartákovi, Štěpánkovi, Hlinomazovi a dalším se na turnajích daří. V kategorii baby tenis se ukazuje v dobrém světle Vojta Prokop, Veronika Kissová, Ondra Čtverák a Patrik Brabec. V kategorii mini tenisu vládne neporazitelností Evžen Holiš
I v tomto roce se uskutečnily dvě soustředění. Letní herní soustředění v Letovicích a podzimní v Luhačovicích na hotelu Vega
Na slavnostním zakončení sezóny 2006 byly vyhlášeni opět hráč a hráčka oddílu. V kategorii chlapců získal titul Martin Studený a v kategorii dívek Gabriela Pantůčková Na závěr pěkného dne se všichni hráči a hráčky vyfotily společně s trenéry a rodiči
Sezóna 2007 neměla příliš příjemný začátek. Neustále neshody se spolumajitelkou tenisového areálu v Brně – Líšni na provoz areálu přinutily náš oddíl ke změně místa působnosti. Po dlouhých deseti letech se náš oddíl stěhoval do lužáneckého parku. Domovský klub BLTC Brno pronajal našemu oddílu areál a tak se začala psát nová kapitola TC-MJ TENIS.
V soutěžích družstev se našim dařilo. V soutěži dospělých se podařilo udržet II.ligu v ostatních ligových soutěžích jsme drželi umístění do třetího místa. Největší bomba, ale vybuchla v před žákovských kategoriích. V kategorii baby tenis postoupilo naše družstvo na MČR do Přerova, kde se stalo „Mistry“ ČR Družstvo ve složení Holiš, Čtverák, Prokop V. a Balůn si poradilo se všemi soupeři. V pozadí nechtěli zůstat ani mini tenisté, kteří měli svůj šampionát v Praze. Mezi posledních osm družstev postoupilo i naše družstvo. Naši nastupovali v sestavě Holiš, Kadulová, Doležel, Jašková a podařilo se jim vybojovat titul Mistrů ČR. U obou titulů byl Evžen Holiš a stal se dvojnásobným mistrem ČR. Gratulace ale patřila oběma týmům. Tyto dva tituly s odstupem čtyř let jsou daleko cennější než se v roce 2007 zdálo.
V soutěžích jednotlivců byl hvězdou Tomáš Prokop, který dokázal vyhrát Olympiádu dětí a mládeže , byl třetí na MČR staršího žactva ,výborně si vedl na turnajích ETA 14 kde mu na konci sezóny patřila na žebříčku ETA 36 příčka v Evropě.
Ostatní naši hráči udržovali svá přátelství jak na soustředěních tak i výletech. Jeden z nich podnikli do Prátru ve Vídni
Našim hráčům se mimořádně dařilo na turnajích BT MJ WILSON jehož byl náš oddíl pořadatelem Závěrečný turnaj sezóny BT MJ NIKE v Prostějově byl odměnou pro nejlepší hráče a hráčky kategorie baby tenis

Konec první části

K této stránce / příspěvku není možné vložit komentář

Powered by Jiří Pazdera and modified WP theme by N.Design Studio
RSS RSS komentářů Přihlásit se