David Sedlář na KP mladších žáků

V Jihlavě se konal krajský přebor mladšího žactva. Nebojovalo se jen o titul „Přeborníka“, ale i o postup na MČR do Prahy. Postup si mohli zajistit pouze finalisté turnaje.
Ve hře o příčky nejvyšší jsme měli zastoupení v podobě Davida Sedláře. David byl v turnaji nasazen jako číslo dva.
David vstoupil do turnaje jak se stalo jeho zvykem výborně a své první tři soupeře (Špinara, Doležala, Macharáčka) deklasoval stejným výsledkem 6:0 6:1. V semifinále si poradil s Bugajem 6:2 6:3 a probojoval se do finále. Finále proti Šprlákovi nezastihlo Davida v jeho obvyklé pohodě. Od začátku zápasu působil ustrašeným dojmem a za dvacet minut prohrál první set 0:6. Zlepšení nepřišlo ani ve druhém setu a tak po setech 0:6 1:6 odešel David poražen. Kde byla přesná příčina jeho výkonu to ví David nejlépe sám.
I přes porážku patří Davidovi gratulace a na MČR koncem ledna mu přeji co nejlepší formu.
Společně s Bugajem se David probojoval i do finále čtyřhry. Tam si překvapivě poradili s první nasazenou dvojicí Šprlák-Chalupa ve dvou setech 6:2 6:4.