David Sedlář ve finále ETA12 Zlín

Ve Zlíně se konal ve dnech 1.- 5.8. konal velice silně obsazený mezinárodní turnaj. Turnaj byl zařazen do celoevropského okruhu ETA 12 . Ve startovní listině byly hráči z více jak deseti zemí.
Z našich hráčů se turnaje zúčastnil David Sedlář. Davida v posledních dnech trápily potíže s levým ramenem ,ale turnaj si nechtěl nechat vymluvit . Na Davida čekal v prvním kole Gabreal (IZR) . David si s ním poradil hladce 6:1,6:0. Ve druhém kole se nedokázal s Davidovou výbornou obranou vyrovnat ani Altendeitering (GER) a odešel poražen 6:0,6:0.Ve třetím kole nenašel recept na Davidovu hru ani Bodnariuk (ROM) a odešel poražen 6:0,6:1.Čtvrtfinále proti Štěpánkovi (CZE)nezačal David dobře a prohrával 2:5. Za tohoto stavu začal bojovat o každý míč a dokázal stav otočit na 7:5,6. Semifinálovým soupeřem Davida byl Herrmann (IZR) .První set byl plně v moci urostlého izraelského tenisty. Ve druhém setu musel David odvracet dva setboly ,ale set dokázal otočit .Ve třetím setu nedal soupeři žádnou šanci a po setech 1:6,7:6(4),6:0 postoupil David do finále. Ve finále proti Dubskému působil David unaveným dojmem a ani jeho zdravotní stav se nelepšil. K tomu se přidal i dobrý výkon Dubského (CZE) a porážka 1:6,3:6 byla neodvratná.
David společně se svým spoluhráčem Vrbenským postoupil i do finále čtyřhry kde podlehli dvojici Dubský /Štěpánek 5:7,2:6.
David si na turnaji ve Zlíně připsal jeden ze svých největších úspěchů v letošní sezóně.
Patří mu velká gratulace a přeji brzké uzdravení.