Zaregistrujte se na webu | Má Administrace | Přihlásit se | Odhlásit se | RSS čtečka webu | RSS čtečka komentářů

Drama v Třebíči a postup do první ligy

Družstva. TC-MJ Brno. Tiskni příspěvek Tiskni příspěvek Přidej komentář k článku

 

27.6.09 : tento den se navždy zapíše do dějin našeho oddílu. Po dlouhých, nebo pouhých (jak se to vezme) dvanácti letech, dorostla generace, která začínala psát dějiny TC-MJ TENIS. Pět hráčů, kteří nastoupili k tomuto zápasu vyrůstalo v tenisové škole MJ a prošlo všemi kategoriemi.
V posledním kole II.ligy se naše družstvo dospělých utkalo s družstvem Třebíče. Karty byly předem rozdány, vítěz tohoto zápasu postoupí do I.ligy. Ve zkratce se Vám pokusím přiblížit tento zápas.

1. Andrej Martin : naše jednička nastoupila proti Kašparovi s Třebíče ve velkém stylu a hned od začátku si bezchybnou hrou vytvořila převahu. Andrej vyhrál první set 6:1 a ani ve druhém setu nepolevil a výsledkem bylo vítězství ve druhém setu také 6:1. Vedeme 1:0.
2. Martin Studený : obrovský bojovník, který by byl ochoten pro vítězství nad Podhájským udělat na kurtu i nemožné. Herní převaha byla na Martinově straně od začátku, ale nervozita si brala svou daň. Martin však vydřel první set 6:4. Ve druhém se začal uklidňovat a na jeho hře to bylo znát. Přidal druhý set 6:2 a celkově vedeme 2:0
3. Klárka Fabíková : Klárka strašně moc chtěla v tomto zápase vyhrát, ale když se moc chce tak to někdy nejde. První set byl průlet 2:6 a ani začátek druhého setu nevypadal moc dobře. Klárčina soupeřka Gerlová hrála v pohodě a vedla 3:2 ve druhém setu. Za tohoto stavu nastal zlom v zápase. Gerlová vedla 40:0 a Klárka otočila gem i celý zápas. Druhý set vyhrála 6:3 a ve třetím setu sice prohrávala 4:5, ale i s tímto stavem si poradila a vyhrála 7:5. Vedeme 3:0.
4. Veronika Studená : Veronika nastupovala proti Svobodové, se kterou před čtrnácti dny prohrála na turnaji. Veronika začala soustředěně a vedení 3:0 dotáhla do vítězné první sady 6:4. Ve druhém setu začala Verča tahat za kratší konec a neustále dotahovala vedení soupeřky. Důsledkem toho byla porážka ve druhém setu 4:6. Třetí set plný vysokých výměn, které zvládla lépe Svobodová a vyhrála 6:2. Třebíč snižuje na 3:1.
5. Adam Fabík : Soupeřem Adama byl mistr ČR a hráč druhé stovky světového žebříčku Světlík. Naštěstí pro Adama tohle všechno byla minulost. V současné době se pan Světlík věnuje trenérské práci a svým svěřencům dokáže poradit nejen ve věci techniky, ale také taktiky. Své dlouholeté zkušenosti uplatnil s Adamem v plné míře. Adam začal výborně a za necelou pul hodinku vedl 6:0 1:0. Za tohoto stavu přestal hrát svojí hru a toho soupeř dokázal využít. Další sety vyhrál 6:4 6:2 a Třebíč snížila na 3:2.
6. Tomáš Prokop : Velkou tajenkou bylo před zápasem zda Tomáš (roč.93) zvládne tento zápas po psychické stránce. Herně se Nevrklovi moc nadějí nedávalo. Jenže opak byl pravdou Tomáš hrál dobře, ale prohrával 3:6 1:4. Hlavně díky výborné hře soupeře. Všichni hráči a fanoušci našich vycítili, že tento bod je velice důležitý. Za neustále povzbuzování se začal Tomáš zvedat a začal předvádět jeden ze svých nejlepších výkonů. Dokázal otočit druhý set na 7:5 a ve třetím byl pánem na kurtu a vyhrál 6:2. Velice důležité vítězství znamená vedení 4:2.
7. Studená – Fabíková : Naše hráčky vletěly do zápasu jako uragán a vyhrály první set nad dvojicí Gerlová-Svobodová 6:0. Jenže jak rychle do zápasu vletěly, tak z něj zase rychle vyletěly a prohrály druhý set 1:6. Ve třetím setu stále dotahovaly a za stavu 3:4 si oddechly a zápas dohrály pod dojmem o kterém se píše v bodě 8. Třebíč snižuje na 4:3.
8. Martin – Studený : Z odhodláním získat pátý rozhodující bod nastoupili naši hráči proti páru Světlík-Podhájský. Od prvního míčku byla převaha jasně na raketách našich hráčů vyhráli první set 6:1 a ve druhém nadělili soupeři kanára. Dokázali vybojovat pátý rozhodující bod a poslali náš oddíl do I.ligy. Vítězíme 5:3.
9. Důležitým hráčem, který nenastupoval, ale nemalou měrou přispěl k vítězství. Byli to ostatní spoluhráči, kteří přijeli povzbudit své kamarády. Neustálým fanděním drželi naše hráče i v nepříznivých momentech zápasů. Gottwaldová, Judová, Fabián, Vanžura, Perutka.
10. Radost všech hráčů byla obrovská a zasloužená. Já všem gratuluji a ostatním hráčům našeho oddílu přeji, aby podobných pocitů, kdy se chce brečet štěstím zažili co nejvíc. Tento pocit se dá poznat, ale jen v soutěžích družstev, kde hráč nebojuje jen za sebe, ale za své kamarády a za svůj mateřský oddíl.

Závěrečná oslava postupu do první ligy bude spojena s dalšími důležitými životními mezníky, které nemohly být oslaveny z důvodů tenisové zaneprázdněnosti zúčastněných a zaslouží si pozornost nás všech. Životní jubileum Boba Nováka (55), loučení se svobodou Romana Hečouna, narozeniny Jana Kádi (30), narozeniny Míši Judové (oko bere).
Na tuto oslavu jsou všichni zváni. Konat se bude 17.7. od 16 hod v Restauraci Na Cihelně – Nebovidy [mapa]

FOTOGALERIE [zde]

 

K této stránce / příspěvku není možné vložit komentář

Powered by Jiří Pazdera and modified WP theme by N.Design Studio
RSS RSS komentářů Přihlásit se