Dvakrát stříbrný Ondra Čtverák na MČR

CZtenis. TC-MJ Brno. Tiskni příspěvek Tiskni příspěvek Přidej komentář k článku

V Mostě se ve dnech 29.6.- 3.7. konalo MČR jednotlivců v kategorii mladšího žactva. Do turnaje se kvalifikovali i čtyři hráči našeho oddílu. Dvojice Sedlář, Holiš jela na své první mistrovství hlavně sbírat zkušenosti. David Sedlář si v prvním kole poradil se Štěpánkem 6:3 6:0, ale ve druhém nestačil na Baluna a prohrál 1:6 1:6. Evžen Holiš si v prvním kole poradil s Dubským 7:5 6:3 a ve druhém podlehl svému bratranci Štěpánu Holišovi 1:6 3:6.
Druhá naše dvojice Čtverák, Prokop jela do Mostu s úplně jiným cílem a tím byl zisk titulu mistra ČR.
V prvním kole si Ondra Čtverák poradil s Bursou 6:0 6:1 a Vojta Prokop s Dudou 6:3 6:4. Ve druhém kole zvládl Ondra koncovku druhého setu a postoupil přes Holiše výsledkem 6:1 7:6. Vojta porazil hladce Bulana 6:2 6:0.
Ve čtvrtfinále začalo jít do tuhého a Vojta měl za soupeře nebezpečného Nouzu, který byl považován za jednoho z favoritů celého turnaje. Vojta prohrál první set 3:6, ve druhém vedl 3:1, ale Nouza tvrdou hrou od základní čáry otočil na 3:5. Vojta ještě snížil, ale Nouza si vítězství vzít nenechal a po výsledku 3:6 4:6 se Vojta s turnajem rozloučil.
Náš poslední zástupce ve dvouhře Ondra si lehce poradil s Urbanem 6:1 6:1. V semifinále čekal Ondru Balun z Prostějova. Ondra nezačal dobře a nezvládl koncovku prvního setu a prohrál 5:7. V dalším průběhu zápasu svého soupeře doslova přejel a po setech 5:7 6:0 6:0 se probojoval do finále MČR.
Ve finále na něj čekal přemožitel Vojty Prokopa, Nouza. Ondra bojoval, podal dobrý výkon, ale na Nouzu to tentokrát nestačilo a prohrál ve dvou setech 3:6 3:6.
Vyborně si vedla na turnaji i naše dvojice Čtverák- Prokop.V prvním kole porazili dvojici Novák -Bartoň 6:4 6:3 a ve druhém zdolali po boji Ricci-Rosa 6:1 1:6 10:8.
V semifinále dokázala dvojice Bulan-Čábela vzdorovat jen v prvním setu a naši hráči postoupili po setech 6:4 6:0.
Finále proti dvojici Nouza-Holiš Š. začali naši hráči dobře a vedli 6:4 2:0, potom nepochopitelně znervózněli a zbytek zápasu nezvládli. Prohráli po setech 6:4 2:6.1:10.
Pro Ondru Čtveráka jsou finálové účasti obrovský úspěchem a já mu gratuluji. Gratulaci si zaslouží i Vojta Prokop za druhé místo ve čtyřhře. Na turnaji se stal pro naše hráče osudný hráč Nouza, oba naše hráče dokázal vyřadit ve dvouhře i ve čtyřhře.
Na dalších turnajích přeji všem našim hráčům hodně štěstí a dobrých výsledků.