European Summer Cups 2010 – Fabíková na výbornou

CZtenis. TC-MJ Brno. Tiskni příspěvek Tiskni příspěvek Přidej komentář k článku

V Plzni se hrála ve dnech 27.-29.7. kvalifikační skupina Summer Cupu 2010 dívek. K naší velké radosti se dostala do CZ nominace i hráčka našeho oddílu Klárka Fabíková. A určitě nebyla v družstvu jen do počtu. Původně se s Klárkou počítalo jako s dvojkou, ale po zdravotních potížích Allertové musela v prvním klíčovém zápase proti Israeli hrát na postu první hráčky družstva.
Systém turnaje byl jasný. Z pěti družstev postupovala do finálového turnaje dvě. Naše družstvo bylo nasazené a jejich soupeř vzešel z dvojice Israel – Řecko. Israelky si s Řeckem věřily a nechaly odpočívat svoji žebříčkově nejsilnější hráčku Zimmermann a málem se jim to nevyplatilo. Ve čtyřhře za stavu 1:1 na zápasy již hrály v nejsilnější sestavě a bez problému postoupily.
V semifinále proti Israeli naši nastupovali do dvouher s dvojicí Fabíková – Kopřivová. Do zápasu nejdříve vstoupily druhé hráčky. Kopřivová bojovala a vybojovala důležitý bod. Po výsledku 7:6 4:6 6:2 vedlo naše družstvo 1:0. Klárka mohla ve svém zápase rozhodnout o postupu. Proti Zimmermann, které patří na žebříčku ITF 141 místo byla mírnou favoritkou. Klárka zvládla svůj zápas na výbornou a po setech 6:1 6:0 poslala naše družstvo do finále.
V závěrečné čtyřhře nastoupila i Allertová a po boku výborné Klárky, vyhrály naše hráčky závěrečnou čtyřhru nad dvojicí Patiuk – Lavián 6:2 6:1. Konečný výsledek 3:0 pro ČR byl výborný.
Ve finálovém zápase ČR – RUSKO šlo jen o vítěze kvalifikační skupiny, protože obě družstva měly postup zajištěn.
V prvním zápase nastoupila Klárka proti Buchině, která je na žebříčku ITF na 70 místě. Klárka začala výborně a vyhrála první set 6:2. Buchina se nechtěla vzdát a vyhrála druhý set stejným poměrem 6:2. Vše rozhodoval třetí vyrovnaný set a v něm měla více štěstí Ruska, která vyhrála 6:4. Za stavu 0:1 nastupovala ke svému zápasu naše jednička Allertová. Soupeřkou ji byla 331 hráčka žebříčku WTA Pipiya. Allertová se nezalekla hráčky, která má zkušenosti z turnajů ženského okruhu a po výsledku 7:5 6:1 vyrovnala na 1:1. Všechny čtyři hráčky nastoupily i do závěrečné čtyřhry. V té se po setech 7:5 6:2 prosadila naše dvojice a to znamenalo celkové vítězství 2:1.
Porazit Rusko je pro naše hráčky velkým úspěchem a k mojí a doufám, že i k radosti všech příznivců našeho oddílu, k tomu nemalým dílem přispěla i Klárka Fabíková. Ještě jednou gratuluji a ve finálovém turnaji hodně štěstí.

2-4. srpna se hraje závěrečný finálový turnaj SUMMER CUP. Velkým úspěchem českého tenisu je postup jak chlapců tak i dívek.

Dívky v sestavě Allertová, Fabíková a Kopřivová budou hrát svůj turnaj ve Francii v městečku Granvill. Jejich soupeřkami budou družstva : Chorvatska, Francie, Itálie, Rumunska, Ruska, Srbska a Španělska.

Chlapci v sestavě Veselý, Vrňák a Rumler se utkají v Itálii ve městě Venice. Za soupeře budou mít družstva : Slovenska, Španělska, Německa, Maďarska, Polska, Ruska a Srbska.