Evžen Holiš vyhrál ve Šlapanicích single i double

CZtenis. TC-MJ Brno. Tiskni příspěvek Tiskni příspěvek Přidej komentář k článku

23.-25.1. byl náš oddíl pořadatelem turnaje mladšího žactva. Ve startovním poli 24 chlapců a 22 dívek měl náš oddíl početné zastoupení.

HOLIŠ EVŽEN
V prvním kole si poradil lehce s Řiháčkem 6:0 6:0 a ve druhém kole s nasazeným Scheenweissem 6:1 6:0. Ve čtvrtfinále byl Evženovým soupeřem Jurásek.
Evžen si dokázal poradit s razantní hrou Juráska a vyhrál 6:1 6:3. Semifinále s Momčilem mělo podobný průběh, Evženova chytrost a bezchybnost v základních úderech jednoznačně slavily úspěch 6:2 6:0.
Finálové utkání proti Koudelovi začal Evžen fantasticky a bezchybnou, ale aktivní hrou vyhrál první set 6:0 za necelých 20 minut. Ve druhém setu se snažil Koudela pestrou hrou rozložit hru Evžena. Rozložil však především sebe a Evžen vyhrál druhý set 6:3 a vyhrál svůj první turnaj v mladším žactvu. Gratulace mu patří nejen za vítězství, ale hlavně za předvedený výkon.

SEDLÁŘ DAVID
David v prvním kole lehce přehrál Unzeitiga 6:0 6:0 a ve druhém napodobil Evžena a poradil si s Kavanem 6:0 6:1. Čtvrtfinálovým soupeřem Davida byl Váša. David od prvního míčku bojoval jako lev a ve dlouhých výměnách dokázal svého soupeře přehrát 6:3 6:4.
Semifinále proti Koudelovi začal David výborně a získal první set 6:2. Koudela, ale nesložil zbraně a ve druhém setu začal získávat převahu. Důležitý okamžik nastal za stavu 3:4 a Davidově vedení 40:15. David nedokázal vyrovnat a set prohrál 4:6. Rozhodující „supertajbrejk“ pro sebe rozhodl Koudela 10:6 a postoupil do finále. Davida porážka moc mrzela, ale za svůj výkon zaslouží pochvalu.

SCHENK ADAM
Adam si v prvním kole poradil s Krčmou 6:1 6:0. Ve druhém předvedl s prvním nasazeným Koudelou výborný tenis do stavu 4:1. Potom jako by se lekl své vlastní kvalitní hry a nakonec prohrál 4:6 3:6. Je to škoda, ale i tak Adam zaslouží pochvalu za předvedený výkon.

KREJČÍ DAVID
Jako nasazený hráč měl David v prvním kole volno, ale ve druhém nestačil na Slováka Krajčíra, kterému podlehl 2:6 3:6.

KADULOVÁ MICHAELA
Míša si v prvním kole poradila s Daňkovou, které nadělila dva „kanárky“ 6:0 6:0. Ve druhém kole proti Ševčíkové vybojovala Míša první set 7:6 a ve druhém byla jasně lepší a vyhrála 6:1. O postup do semifinále byla její soupeřkou Koudelková. V utkání dobré úrovně se z vítězství radovala Koudelková 6:3 6:4.

KONEČNÁ VERONIKA
Veronika nestačila v prvním kole na Jalůvkovou, které podlehla 1:6 2:6

POZDENKOVÁ VERONIKA
Veronika ze zdravotních důvodů musela z turnaje odstoupit.

Ve čtyřhře se dařilo v kategorii chlapců našemu páru Sedlář-Holiš. V semifinále si dokázali poradit s dvojicí Koudela/Lacina 6:4 7:5. Ve druhém setu vedli naši hráči 5:1, ale dokázali ještě zápas zdramatizovat. Koncovku, ale zvládli a mohli se radovat z postupu do finále. Tam si lehce poradili s dvojicí Miko-Váša 6:1 6:0 a stali se vítězi turnaje.
V turnaji dívek postoupila do semifinále dvojice Kadulová-Kacrová, kde byly jejich soupeřkami Kaňkovská-Neumannová.