Finálový den na World Junior Tennis Final 2008

Poprvé v historii World Junior Tennis Final (Mistrovství světa tenistů do 14-ti let) získala vítězství v kategorii chlapců i dívek jedna země. V Prostějově se tento rok o to postarali chlapci a dívky USA.

Družstvu chlapců USA složeno z hráčů Christian Harrison, Alexis Halebian a Tyler Gardiner se podařilo získat tuto trofej poprvé od roku 2003. Děvčata USA ve složení Grace Min, Kyle McPhillips a Saschia Vickery obhájily loňské vítězství.

Alexis Halebian nastartoval USA svým vítězstvím 6:3 6:2 na Mathiasem Bourguem k zisku titulu. Christian Harrison si potom v druhém zápase poradil s jedničkou Francie Lucasem Pouillem 6:2 6:4 a dokončil své tažení celým WJTF bez porážky jak ve dvouhře tak i ve čtyřhře a zároveň před závěrečnou čtyřhrou zíkal titul Mistrů Světa pro USA.

Ve finále dívek si družstvo USA poradilo s Velkou Británií 2:1. Dívky USA získaly první bod v zápase dvojek, kde Kyle McPhillips porazila Joanna Henderson 2:6 6:4 6:4. Ve druhém zápase nasazených jedniček dominovala Laura Robson (vítězka juniorky Wimbledon 2008) když smetla Grace Min 6:1 6:1 a vyrovnala tak skóre na 1:1. V rozhodující čtyřhře získala Velká Británie první set 6:4, ve druhém setu zabojovali američanky a vyrovnaly stav setů na 1:1. Ve třetím setu si za stavu 4:5 Henderson nepodržela svůj servis a američanky získaly třetí sadu a tím i titul Mistryň Světa.

V boji o třetí místo si chlapci z Indie poradili s družstvem Kanady a získali pro Indii největší historický úspěch v juniorských kategoriích. V kategorii dívek si třetí místo zajistilo družstvo Ruska, když o rozhodujícím bodu se bojovalo ve třetím setu čtyřhry.