Foto z MČR mladších žáků Most 2009

CZtenis. TC-MJ Brno. Tiskni příspěvek Tiskni příspěvek Přidej komentář k článku

Náš oddíl byl zastoupen 4 hráči z toho jeden byl jako nasazený. Patrik Brabec jako nasazený hráč měl v prvním kole volno. Ondra Čtverák si relativně v pohodě pohlídal svůj zápas prvního kola proti Kubovi Černochovi a odešel z kurtu vítězně po výsledku 6:3 6:2. Bohužel los byl pro naše 2 hráče nemilosrdný a Ondru poslal v druhém kole na Patrika. Dalším hráčem, který prošel v pohodě a s přehledem prvním kolem byl Vojta Prokop, když si poradil s Jirkou Balunem 6:0 6:1. Posledním zástupcem našich hráčů v zápasech prvního kola byl Jirka Pazdera. Narazil na rozdíl od ostatních našich na naprosto neznámého soupeře, kterým byl Matěj Vocel z Prahy. Jirka si pohlídal začátek zápasů a dal soupeři jasně najevo, že on bude tím kdo půjde v pavouku dál. Po velice vlažném výkonu se Jirka po výsledku 6:3 6:3 posunul do dalšího kola.

Ve druhém kole šli všichni naši nenasazeni automaticky na nasazené hráče první 16 CZ žebříčku. Ondra svedl bitvu s Patrikem. Ondra vstoupil do zápasu mnohem lépe a získal první set na svoji stranu v poměru 6:3. Do druhé části vstoupil Ondra vítěznou hrou, jenže potom přišel zlom v zápase a Patrik získal 8 her v řadě za sebou a tak opanoval druhý set a zároveň vstup do rozhodujícího setu. Po zbytek třetího setu už si Patrik nenechal utéct postup do poslední 16 s výsledkem 3:6 6:1 6:3.

Vojta Prokop nastoupil proti nasazenému Petru Bezemkovi s velkým odhodláním a jasným cílem svého soupeře zničit stejně tak jak tomu bylo v kole předchozím. A přesně jak si Vojta řekl tak udělal a po celkem pohodovém průběhu vyprovodil soupeře z kurtu výsledkem 6:2 6:4. Vojta tak zůstal jako jediný zástupce ročníku 98, který se prokousal do 3.kola MČR.

Poslední kdo se utkal v boji o postup do 3.kola byl Jirka. Soupeřem mu byl Pavel Motl. Již po losovaní měl Jirka mnohem větší obavy ze soupeře z prvního kola (Vocel), než ze soupeřů, kteří na něj případně čekali dál v pavouku. A proto si, i s ohledem na dobrou znalost svého mnohem výše postaveného soupeře, hlavu příliš nelámal a ba naopak šel do zápasu s jasným úmyslem, Pavla z kurtu doslova vyhnat v co nejkratším možném čase. Od prvního míčku bylo jasné jak zápas dopadne. V prvním setu nechybělo mnoho, aby soupeř sháněl klícku na kanárka a za chvíli bylo hotovo 6:1. V druhém setu Jirka pod dojmem jasné nadvlády na kurtu polevil a především při svém podání umožnil soupeři získat body. I přesto svůj úkol splnil a bez většího odporu soupeře postoupil mezi TOP16 po skóre 6:1 6:4.

Bohužel 3.kolo znamenalo pro všechny naše hráče STOP. Patrik již několik dní bojoval s bolestí zad a ta se mu stala osudnou v jeho souboji proti Lukáši Vágnerovi. Patrik zkusil bojovat a první set ztratil až na jeho samém konci s výsledkem 5:7 a po první hře druhého setu musel odstoupit a zápas vzdát.

Vojta Prokop nastupoval proti Petru Hájkovi. Petr Vojtovi nedal moc příležitostí se dostat do zápasu a potom co Vojta chytl kanárka v prvním setu, odešel z druhého o trošku lépe s výsledkem 2:6.

Herně nejlépe z našich 3 si vedl Jirka i když na druhou stranu se mu dávali nejmenší šance. Po cca 14 dnech nastupoval znovu proti č.2 v České republice Dominiku Starému. V Brně s ním Jirka hrál 5:7 4:6 a měl trošku strach, aby si na něj Dominik nedal větší pozor. Jirka v tomto zápase jasně ukázal, že jeho jarní výkony nejsou náhodné a po herní stránce je připraven naprosto skvěle. Získal pro sebe prvních 8 míčků a dostal Dominika pod tlak. Do stavu 4:2 to byl Jirka kdo panoval na kurtu. Bohužel Dominik si pohlídal koncovku setu a získal jej pro sebe po tuhém boji poměrem 6:4. Jirka ukázal opět svoji bojovnost a doslova vletěl do druhého setu. Soupeř nevěděl co hrát a kde být dřív a až do stavu 5:1 40:0 byly karty jasně rozdány a všichni se už připravovali na třetí rozhodující set. Jenže v tuto chvíli se ukázalo, že je asi ještě příliš brzy na velká vítězství. Jirka ukázal, že umí hrát super tenis a mnohdy mnohem lepší než Dominik, ale ještě neumí vyhrávat. K tomu všemu chybělo trošku štěstí, kterého naopak měl Dominik v rozhodujících momentech až neuvěřitelně moc. A i přesto, že si Jirka vybojoval v průběhu setu ještě další setbally, prohrál 5:7.

Po skreči Patrika a celodenním pobytu v Mosteckých nemocnicích a smolném zápasu Jirky, měli oba společně pozdě odpoledne vzdorovat ve čtvrtfinále čtyřhry "pro změnu" opět páru č.2 Chyba-Vágner. Bohužel výkon již nemohl dosáhnout dostatečných kvalit a tak se všichni naši odebrali směrem z Mostu domů.

Fotografie z účinkování nejen našich hráčů na Mistrovství České republiky mladších žáků 2009, které se konalo na kurtech TK Most [zde]

Výsledkový pavouk turnaje [zde]

Hanka Uhrová, která se účastní MČR mladších žákyň v Rakovníku dnes hraje semifinále. Fotky a informace o průběhu tohoto turnaje ve středu 8.7. zde na stránkách.