Hanka Uhrová=přebornice 09 ; Jirka Pazdera=“skoro-přeborník“ 09

CZtenis. TC-MJ Brno. Tiskni příspěvek Tiskni příspěvek Přidej komentář k článku

Za účasti 45 mladších žáků se konal 23. až 25.5. oblastní přebor na kurtech v Brně Lužánkách. Sobotní odpolední atmosféra byla doplněna streetparty, která probíhala v přilehlé parku. Navzdory nebo možná díky hluku z parku si naše čtveřice hráčů vedla v prvních kolech bez ztráty kytičky – setu a v pohodě obsadila rovnou polovinu osmičkového pavouka. Nejvíce očekávaný a těžký zápas do osmičky měl Ondra Čtverák. Jeho soupeřem mu byl Michal Němeček a i přesto, že celý první set do stavu 4:4 Ondra tahal za kratší konec provazu zvládl set 6:4 a druhý set si už pohlídal 6:1. Do semifinále se probojoval po velice těžké třísetové bitvě Jirka Pazdera, který udolal po necelých 4 hodinách Orlitu 6:2 3:6 7:5. Do stavu 6:2 3:0 byl zápas jasně pod kontrolou Jirky, potom si zkomplikoval svoji pozici velkým množstvím nevynucených chyb a rozhodoval až třetí naprosto vyrovnaný set. Druhým naším zástupcem v semi byl Patrik Brabec, který si to o toto místo rozdal s Vojtou Prokopem 7:5 1:6 6:3. Jirka a Patrik se potom spolu utkali o jedno finálové místo. Jirka si v pohodě získal první set 6:2 a v druhém mu to Patrik zlepšeným výkonem ztížil. Za stavu 5:4 Jirka nevyužil matchball a tak musel bojovat až do stavu 7:5. Finále se odehrálo v pohodové atmosféře ve dvojici Jirka Pazdera a nasazený hráč č.1 Petr Hájek. Po pěkném výkonu z obou stran nakonec Petr potvrdil pozici nasazené jedničky a vyhrál 6:2 6:2.

Ve stejném termínu se konal ve Zlíně i přebor děvčat. Do turnaje nastupovala naše děvčata jako č.1 a 2. Katka Stloukalová si v prvních dvou zápasech vedla podle očekávání a postoupila přes Hrabalovou a Miklovou do osmičky. Ve čtvrtfinále na ni čekala hráčka, se kterou si dva týdny nazpět poradila 7:5 7:5, Pavla Kováčová. Bohužel, tentokráte Katka podlehla ve třech setech 0:6 6:1 2:6. Hanka Uhrová si s nástrahami pavouka turnaje poradila na jedničku s hvězdičkou a svým soupeřkám nedala ani šanci přemýšlet nad možností o vítězství, natož hrát tak, aby Hance pozici hráčky č.1 jakkoliv stížily. Na cestě k titulu Přebornice roku 2009 si poradila se všemi naprosto suveréně.

Nezbývá než doufat, že Hanka a Jirka a nejen oni, ale i ostatní, si udrží skvělé výkony do závěrečných a velmi důležitých kol soutěží družstev, které je čekají nejen v kategorii mladšího žactva, ale i staršího.