Zaregistrujte se na webu | Má Administrace | Přihlásit se | Odhlásit se | RSS čtečka webu | RSS čtečka komentářů

III.kolo soutěží družstev

Družstva. TC-MJ Brno. Tiskni příspěvek Tiskni příspěvek Přidej komentář k článku

 

Michal Juda napsal…

DOSPĚLÍ
http://www.judatenis.com/druzstva-2008/dospeli
 
Velké drama – v hlavní roli Fabíková, Hečko

Bez slovenských posil se v brněnském derby utkalo naše „A“ družstvo s družstvem Bosonoh. Naše jednička Studený nepodal očekávaný výkon a podlehl svému soupeři Šmídovi 5:7, 2:6. Na omluvu Martina je nutno dodat, že za pár dnů skládá zkoušku dospělosti a jeho úsilí je rozděleno. Další náš maturant Káňa podal na postu trojky jeden ze svých nejlepších výkonů a poradil si z Hanákem ve dvou setech. Fabík si lehce poradil se Schillerem v prvním setu a ve velice dobrém výkonu pokračoval i v setu druhém do stavu 5:3, tam začal nepochopitelně chybovat a set prohrál. Ve třetí sadě se vrátil k dobrému výkonu z prvního setu a zápas dovedl do vítězného konce. Naše jednička Vágnerová na Kostelníkovou v prvním setu neměla šanci a lehce prohrála 3:6, v setu druhém vedla 5:1, ale nechala soupeřku dotáhnout na 5:4, ale set nepustila a vyhrála 6:4 . V setu třetím se hrála důležitá hra za stavu 4:3 pro Kostelníkovou. Vágnerová měla několikrát výhodu na 4:4, ale nevyužila ji a soupeřka dovedla zápas do vítězného konce. Za stavu 2:2 na zápasy, bojovala na dvorci Fabíková se Strážnickou. Drama začalo vrcholit za stavu 6:4, 2:6, 0:5 0:40, za tohoto stavu odvrátila Fabíková první tři „mečboly“ další přidala za stavu 1:5, 0:40. V průběhu třetího setu jich přidala celkem 10! A zápas dovedla do důležitého vítězství 6:4, 2:6, 7:5. Na vedlejším dvorci bojoval Hečko nejen s velice dobře hrajícím Kočkou, ale i s vlastní únavou. Po prohraném prvním setu a vývoji v setu druhém to s „Hečounem„ nevypadalo dobře. Našel však v sobě sílu a druhý set vyhrál 7:6 a třetí 6:4 a mohl se radovat společně se zbytkem družstva s vedením po dvouhrách 4:2.

Další dva body přidala dvojice Studený-Káňa nad párem Šmíd-Schiller a Hečko-Fabík nad Kočka-Hanák. Naše „ženy“ Fabíková-Vágnerová sice vyhrály první set 6:0, ale další prohrály 2:6, 1:6 a upravily tak konečný stav na 6:3. Družstvo je po třech kolech bez porážky na třetím místě a 31.5.2008  přivítá družstvo Českého Těšína.

 
Bezchybní muži

Na hřiště vedoucího družstva soutěže Třebíče odjížděli naši uhrát dobrý výsledek a zahrát si dobrý tenis.

Hned v první dvouhře to předvedl Kaláb, který ve vyrovnaném zápase dokázal porazit Nevrklu  6:2, 5:7, 7:6. Stejně bojovně si vedl i Hegner, který přehrál Ondruje 3:6, 6:4, 6:4. Vyskočil si po dobrém výkonu poradil s Peštálem 6:2,6:3. Prokop prohrával se Svobodou 6:7, 2:5 a 0:40, ale bojoval dál a vyplatilo se. Druhý set otočil na 7:5 a třetí vyhrál 6:1. Našim dívkám se nedařilo. Gottvaldová  podlehla  Svobodové a  Belzová nestačila na Komendovou. Společně prohrály i čtyřhru. V dobrých výkonech pokračovali naši muži i ve čtyřhrách. Dvojice  Kaláb-Prokop  i dvojice Hegner-Vyskočil dokázali  svá utkání vyhrát a tím i celé utkání 6:3. Za bojovnost a předvedené výkony patří celému družstvu gratulace.

 
 
DOROST
http://www.judatenis.com/druzstva-2008/dorost
 
Povinné vitězství

Naši dorostenci si ve třetím kole nejvyšší soutěže  připsali  vítězství nad družstvem Uherského Hradiště. Na postu jedničky nastoupil Fabík, který si  poradil ve dvou setech se Surovičem 6:2, 6:4. Na dvojce nastoupil Prokop a po velice dobrém výkonu porazil Krhovského 6:1, 6:2. Naše jednička dívek Vágnerová povolila své soupeřce Štěpančíkové jednu hru a vyhrála lehce 6:0, 6:1. Druhá naše dívka  Fabíková  lehce  přehrála Čechmánkovou  6:2, 6:2 . Velkou bitvu s nešťastným koncem odehrál Jurák. Po dvou a půl hodinovém boji odešel poražen 1:6, 6:4, 6:7. Svalovými problémy sužovaný Kiss, nestačil na Goreckého a prohrál 2:6, 2:6. Pátý bod přidala dvojice dívek  Fabíková-Vágnerová, která si poradila s dvojicí Štěpančíková-Čechmánková 6:1, 6:4. Vyhrát dokázala i dvojice  Fabík-Prokop. Poslední utkání se nehrálo a naši tak porazili svého soupeře 6:3.

 
Belzová začala – Kiss-Hlinomaz dokončili

Vedoucí družstvo  II.třídy  ŽLTC Brno „C“ přivítali naši dorostenci. Družstvo ŽLTC Brno „C“ bylo v tomto utkání favoritem, ale naši nechtěli dát svoji kůži zadarmo. Po dvou chlapeckých dvouhrách, kdy soupeř Kissovi  zápas vzdal za stavu 4:3 a zbytečné porážce Sovy 3:6 ve třetím setu. Na  dvorci byla naše jednička Belzová a nevypadalo to s ní dobře. Prohrávala s Kubíčkovou 2:6, 2:5. Za tohoto stavu vyhrála 11 her v řadě a přidala důležitý bod pro vítězství 2:6, 7:5, 6:0. Na dvojce si poradila Staňková se svou soupeřkou Kolaříkovou 6:3, 6:2 a společně s Belzovou přidaly další bod ve čtyřhře. Hlinomaz byl  kousek od vítězství nad Königem, ale porážce 1:6, 6:3, 6:7 nezabránil. Drochytka bojoval jako lev, ale odešel poražen 4:6, 4:6. Počty před chlapeckými čtyřhrami byly jasné. Našim stačilo vyhrát jednu čtyřhru a mohli se radovat z celkového vítězství. Dvojice Sova-Drochytka odcházeli z dvorce se skloněnou hlavou a bylo vyrovnáno na 4:4. Poslední utkání dokázala vyhrát dvojice Hlinomaz-Kiss 6:2, 7:5 a měla velký podíl na celkovém vítězství 5:4 !

 
 
STARŠÍ ŽÁCI
http://www.judatenis.com/druzstva-2008/starsi-zaci
 
Jihlava dostala výprask

Utkaní  bez  vnitřního  náboje, by se dal nazvat zápas našich s celkem z Vysočiny. Za Jihlavu  podal dobrý výkon Požár, na postu prvního hráče, ale ani ten nestačil na Kisse. Kiss vyhrál 6:4, 6:3. Další utkání byla pro naše hráče Rašticu, Bartáka, Štěpánka, Moravcovou a Látalovou jednoznačnou záležitostí. Konečný výsledek 9:0 byl naprosto zasloužený. Družstvo má po třech kolech tři vítězství a usadilo se v horních patrech tabulky.

 
Naši na Hodonín nestačili

Naše mladé družstvo, které je složeno pouze z mladších žáků, pokračovalo ve sbírání zkušeností. Na vítězství dosáhl pouze Čtverák a dvojice Čtverák-Nguyen. Úkolem tohoto družstva je hlavně záchrana v soutěži a doufejme, že se tento cíl  podaří splnit. Po třech odehraných kolech má družstvo jedno vítězství a dvě porážky.

 
 
MLADŠÍ ŽÁCI
http://www.judatenis.com/druzstva-2008/mladsi-zaci
 
Výkon soupeřů byl nedůstojný první ligy

Utkání proti družstvu Letovic bylo více než jednoduché. V devíti utkáních ztratili naši hráči pouhých devět her. Naše družstvo sice patří do popředí první ligy, ale taková převaha by se v utkáních nejvyšší soutěže stávat neměla. V tomto utkání si Barták, Štěpánek, Brabec, Pazdera, Navrátilová a Stloukalová pouze vylepšili sebevědomí, které  budou potřebovat v bojích o postup na MČR.

 
Chlapci ano, dívky ne

Naše mladší žactvo si připsalo v utkání druhé nejvyšší soutěže další vítězství a po třech kolech jsou bez porážky. Utkání velice dobře zvládli naši chlapci, kteří neztratili ani jeden bod. Dívky sice bojovaly, ale dvojice Kissová-Kalavská na body nedosáhla. Čtveřice Balun Jonáš a  Balun Jirka, Nguyen a Čtverák uhrála šest bodů a přispěla k vítězství 6:3.

 
 
BABYTENIS
 
Naše družstva na úvod proti sobě

První kolo I.ligy v baby tenise svedlo proti sobě dvě družstva našeho klubu. V prvním utkání proti sobě nastoupili Holiš a Kadulová. Kadulová měla několikrát šanci utkání zdramatizovat, ale své šance nevyužila a prohrála 0:6. Ve druhém utkání si poradila Matějíčková po boji s Tumovou 6:3. V utkání trojek se utkal Sedlář s bojovnicí Jaškovou a našemu „A“ připsal další vítězství. Doležal si poradil se Sorzem a po dvouhrách byl stav 4:0. Ve čtyřhrách podala velice bojovný výkon dvojice Kadulová, Jašková. Před přerušením je stav zápasu 5:4 pro dvojici Doležal, Sedlář. Za tohoto stavu byl zápas přerušen pro déšť a bude se dohrávat v týdnu.

K této stránce / příspěvku není možné vložit komentář

Powered by Jiří Pazdera and modified WP theme by N.Design Studio
RSS RSS komentářů Přihlásit se