Jak se dařilo našim hráčům na turnajích

Zimní turnajová sezóna začíná psát svou poslední kapitolu a za měsíc začne ta letní. Hráči našeho oddílu se zúčastnili několika turnajů. Výsledky byly velice dobré, odpovídající momentální výkonnosti, ale i ty co mně zklamaly. Takový je turnajový život a každý se prožije vítězství i porážky.
Z těch co mně nejvíce potěšili bylo vystoupení Vojty Prokopa na turnaji kategorie “B“ staršího žactva. Turnaj se konal v tenisové hale ŽLTC Brno. Vojta si v prvním kole poradil s Polákem 6:2 6:4. Ve druhém kole narazil na talentovaného mladšího žáka z našeho oddílu Sedláře. Vítězství 6:3 6:2 posunulo Vojtu do čtvrtfinále, kde se utkal s prvním nasazeným Šobáněm. Vojta začal velice dobře a vyhrál první set 6:2 a ve druhém vedl 6:5. Koncovku setu nezvládl a prohrál 6:7. S obavou jsem očekával co se bude dít ve třetím setu. Vojta většinou tyto situace nezvládal. Tentokrát však zvládl třetí set výborně a po vítězství 6:0 postoupil do semifinále. Semifinálový zápas proti Hartlovi se hrál od začátku podle Vojtových not a chybující Hartl neměl šanci. Vojta vyhrál 6:4 6:1 a postoupil do finále. Finále začal Vojta vlažně a do stavu 3:4 tahal za kratší konec. Potom se hrál zápas ve Vojtově režii a po setech 6:4 6:3 se mohl radovat ze zaslouženého turnajového vítězství.

V posledních týdnech mě dělají velkou radost naši „předžáci“. V kategorii do 9-ti let se opět blýskl Petr Pozdenkov. V Praze se zúčastnil závěrečného turnaje zimního okruhu na ČLTK Praha. Turnaj nese, stejně jako okruh pořádaný našim oddílem, název „MASTERS“. Petr si v konkurenci 16 nejlepších hráčů z Prahy a okolí vedl výborně. Ze skupiny postoupil sice jako druhý, ale ve vyřazovacích zápasech nezaváhal a postoupil do finále. Tam znovu narazil na svého přemožitele ze skupiny. I tentokrát byl Rus nad Petrovi síly, ale krásné druhé místo je velkým úspěchem.
V kategorii do 9-ti let se dařilo i dalším našim hráčům. Nikolas Madle si zahrál finále v Pardubicích a i přes porážku je to výborný výsledek. Kačka Krejčí na sebe upozornila na TC Brno, kde obsadila pěkné páté místo.

Svými výkony potěšila i starší žačka Renáta Pleskačová ve Znojmě. Turnaj byl zařazen do kategorii „B“ a měl velice kvalitní obsazení. Renáta si v prvním kole poradila s Kósovou 6:1 6:3 a ve druhém s hráčkou našeho oddílu Kalavskou 6:1 6:1. Ve čtvrtfinále čekal na Renátu tvrdý oříšek v podobě první nasazené Haldinové. Renáta podala výborný výkon a pozdější vítězce turnaje podlehla po velkém boji 6:7 4:6. Společně se Slovákovou se probojovala do finále čtyřhry kde nestačili na dvojici Haldinová-Novotná.