Jak se našim dařilo na začátku roku 2010

CZtenis. TC-MJ Brno. Tiskni příspěvek Tiskni příspěvek Přidej komentář k článku

Krajské přebory Jihomoravského tenisového svazu mladšího žactva 2010 – Renata Pleskačová = zlatá a stříbrná

Náš oddíl byl pořadatelem KP JTS mladších žáků. Turnaj se uskutečnil 2.-4.1. v hale v Jundrově a některé zápasy se hrály i v hale Arsenál ve Šlapanicích. Tato varianta se ukázala jako velice dobrá.
Ve startovním poli 32 hráčů měl náš oddíl dvojí zastoupení. David Krejčí v prvním kole nestačil na Guziura a prohrál 1:6 1:6. Evžen Holiš si v prvním kole poradil s Scheneeweisem 6:1 6:0. Ve druhém kole měl Evžen těžký los v podobě prvního nasazeného Krahulíka. Evžen podal hlavně v prvním setu výborný výkon. Škoda, že nevyužil vedení 5:4 30:0. Nakonec prohrál zápas 5:7 1:6, ale určitě nezklamal.
V turnaji se dařilo nasazeným hráčům. Do čtvrtfinále postoupilo všech osm. Nejdramatičtější utkání celého turnaje, byl souboj dvou hráčů TC Brno ve čtvrtfinále turnaje. Šprlák-Puk vedl nad svým soupeřem Šoukalem 5:1 ve třetím setu a potom 6:3 v tajbrejku. Nevyužil šest mečbolů a nakonec odešel poražen.
Do semifinále kromě Šoukala postoupil ještě Černoch, Krahulík, Lenoch. V semifinále si poradil Krahulík s Černochem 7:6 6:3, ale hlavně v prvním setu byl Černoch blízko úspěchu.
Druhé semifinále přineslo překvapivé vítězství Lenoch nad Musilem 7:6 6:0.
Finálový zápas se stal jednoznačnou záležitostí Krahulíka, který vyhrál po setech 6:2 6:0.

Jako úspěch lze považovat postup Evžena Holiše společně s Guziurem do semifinále čtyřhry. Tam prohráli po velkém boji s dvojicí Šprlák-Puk a Lenoch 6:7 6:3 6:10.

V kategorii dívek měl náš oddíl v Jihlavě, kde se přebor konal, daleko početnější zastoupení. Hráčky Kolomazniková, Pleskačová, Kalavská, Kadulová, Konečná a Pozdenková. Pozdenková se nakonec z osobních důvodů nedostavila.
Dvě naše hráčky, Kolomazníková a Pleskačová postoupily do čtvrtfinále. Kolomazníková začala svůj čtvrtfinálový zápas proti Bolfové velice dobře a vyhrála první set 6:2. Další průběh však nezvládla a prohrála další dva sety 0:6 0:6. Renáta Pleskačová podala proti Huskové velice dobrý výkon a vyhrála 6:1 6:1. O jednu hru navíc povolila v semifinále Kolaciové a výsledkem 6:1 6:2 se mohla radovat z postupu do finále. Tam byla její soupeřkou Slováková. Ani výborný výkon Renaty nestačil a odešla poražena 4:6 4:6. Finále na KP JTS je zatím největším úspěchem naší hráčky a patří jí velká gratulace.
Ve čtyřhře se tři naše hráčky probojovaly do finále. Dvojice Kolomazníková-Kalavská a Pleskačová-Slováková. Z vítězství se nakonec radovala dvojice Slováková-Pleskačová 6:0 6:2. Renata Pleskačová tak k druhému místu ve dvouhře přidala vítězství ve čtyřhře.

Starší žactvo na turnajích – Hanka Uhrová v Mostkovicích druhá a třetí

V kategorii dívek na sebe opět upozornila Hanka Uhrová na turnaji v Mostkovicích.
Hanka si v prvním kole poradila s Machalovou 6:4 6:1, ve druhém s Kováčovou 6:1 6:3 a ve čtvrtfinále s Pekařovou 6:0 6:3. V semifinále prohrála po velkém boji se Sigmundovou 6:2 6:7 7:5.
Společně s Kvapilovou se probojovala i do finále čtyřhry kde prohrály s dvojicí Sigmundová-Porubská 6:7 3:6.
Vystoupení Hanky na turnaji a její vstup do roku 2010 byl velice zdařilý.
Gratulace a jen tak dál.
V kategorii staršího žactva se pokoušelo na turnajích prosadit několik našich chlapců. Z hráčů Brabec, Pazdera, Prokop, Nguyen, Čtverák se to tentokrát nepodařilo nikomu.

Babytenis – Petr Pozdenkov v Praze třetí

Petr Pozdenkov navázal v Praze na své třetí místo na turnaji v Ostravě. V konkurenci šestnácti hráčů a hráček dokázal vybojovat znovu třetí místo a i on úspěšně vstoupil do roku 2010. Gratuluji.