Jarda Levinský finalista Australian Open 2010

ATP & WTA. CZtenis. Tiskni příspěvek Tiskni příspěvek Přidej komentář k článku

Mnohem jednodušší psaní je o druhém skvělém úspěchu českých zástupců na Australian Open, vzhledem k tomu, že semifinálový mix Jaroslav Levinský – Ekaterina Makarova vs Marcelo Melo – Flavia Pennetta se odehrával na kurtu pokrytém televizními kamerami australské televize a tak jej bylo možné na rozdíl od zápasů sester Plíškových sledovat online skrze internet . Pár Levinský-Makarova pro sebe získali první hru zápasu možná trošku i za pomoci nefunčního Hawk-Eye a následně dost pohodlně i celý set 6:0. Ve druhém setu se hra vyrovnala a jako kdyby se pár Melo-Pennetta rozkoukali a především Pennetta hrála výborně. Bohužel v deváté hře druhého setu podával Levinský a tuto výhodu si neudržel a tak v následné hře Melo pohodlně doservíroval zápas na 1:1 na sety. V rozhodujícím super-tiebreaku si se situací lépe poradila dvojice Levinský-Makarova a celý super-tiebreak byli vepředu. Po vítězství 10:8 se tak Levinský stal, asi cca 5 minut po vítězství Plíškové, dalším českým hráčem, který si zahraje finále Australian Open 2010.