Jirka Pazdera mířil za vítězstvím a cestou na Floridu, ale…

Ve dnech 27.-30.10.2011 se konalo v Prostějově finále letošního NIKE JUNIOR TOUR 2011. Turnaj má svá specifika, každoročně se na něm sejdou nejlepší mladší a starší žáci uplynulé sezóny a bojují o letenku a nominaci reprezentovat Českou republiku na celosvětovém finále NIKE. Letošní finálový turnaj se koná začátkem prosince v resortu Clubmed Sandpiper na Floridě.
Mezi závěrečnou šestnáctku mladších žáku se dostal i David Sedlář a v prvním kole si poradil s domácím Lenochem 6:4 6:2. Ve druhém bohužel nestačil na Dubského a prohrál 1:6 3:6.
V kategorii staršího žactva si vedl výborně Jirka Pazdera. V prvním kole si lehce poradil s Pašaličem 6:3 6:2. Ve druhém kole přehrál překvapivě hladce vítěze posledního "áčka" Šimka 6:4 6:2. V semifinále byl Jirkovým soupeřem Vejvara, kterého Jirka porazil 7:5 6:4 a dělilo jej jediné vítězství od cesty na Floridu.

Finálový zápas začal Jirka fantasticky a vyhrál první set 6:1. V tu chvíli se zdálo, že kurty na Floridě jsou hrozně blízko. Jenže Orlita získal po mnoha vyrovnaných výměnách a shodách pátou a šestou hru druhého setu a ovládl tak druhý a následně i třetí set v poměru 6:3 6:0 a mohl se radovat z vítězství na celém turnaji Masters Nike Junior Tour 2011.
Jirka byl velice blízko, ale takový je tenis. Přináší radosti i zármutek, ale i přes porážku patří Jirkovi velká gratulace nejen za tento poslední turnaj sezóny, ale za výsledky po celou letošní sezónu.