Zaregistrujte se na webu | Má Administrace | Přihlásit se | Odhlásit se | RSS čtečka webu | RSS čtečka komentářů

Jirka Pazdera v Kufsteinu na výbornou

TC-MJ Brno. Tiskni příspěvek Tiskni příspěvek Přidej komentář k článku

 

Uprostřed rakouských Alp na pomezí Rakouska a Německa, v malebném městečku Kufstein, se konal tradiční turnaj starších žáků TE U14 kategorie 2. V předešlých letech se turnaje zúčastnili i hráči našeho oddílu a mezi vítěze se zapsali i Tomáš Prokop nebo Soňa Nováková. Na oficiálních prezentačních materiálech pro tento ročník turnaje je použit další z českých vítězů turnaje – Tomáš Berdych, který tu dominoval v roce Jirkova narození 1997.
Do letošních výsledků se zapsal výrazně i Jirka Pazdera, hráč našeho oddílu. Jirka vstoupil do turnaje jako jedenáctý nasazený a v 1.kole si poradil s Lindbergetem (SWE) 6:0 6:4. V dalších kolech Jirka pořádně prověřil rakouskou tenisovou špičku. Ve 2.kole si poradil hladce s Pritschem (AUT) 6:0 6:1 a ve 3.kole s Raubingerem (AUT) 6:3 6:2.
Čtvrtfinálovým soupeřem byl do třetice hráč pořadatelské země a rakouská národní jednička Schuerz (AUT). Jirka zvládl dramatickou koncovku prvního setu, kdy musel odvracet dva setboly soupeře a nakonec se radoval z postupu po setech 7:6(6) 6:2. Semifinále proti Potemkinovi (RUS), bylo od první chvíle vyrovnaným bojem o každý míček a především velkým tenisovým představením v podání obou hráčů, za které si oba vysloužili častý potlesk plných ochozů. V koncovkách obou setů se nakonec především díky svému skoro už mužskému servisu prosadil Potemkin a po setech 6:4 6:4 vystavil Jirkovi stopku v turnaji.
Semifinálová účast je Jirkovým zatím největším úspěchem na turnajích Tennis Europe a patří mu gratulace.

K této stránce / příspěvku není možné vložit komentář

Powered by Jiří Pazdera and modified WP theme by N.Design Studio
RSS RSS komentářů Přihlásit se