Jirka Pazdera vyhrál mezinárodní turnaj TE U12 Zlín Cup 2009

Na tradiční mezinárodní turnaj v kategorii 12 & Under do Zlína ve dnech od 27.7. do 2.8.09 se vydali hned 4 naši zástupci a stejně tak, jak tomu bylo před 3 týdny na předchozím mezinárodním turnaji v Rakovníku [info zde], tak i zde zůstal po našich zápis v kronice, tentokráte ten nejcennější.

Renata Pleskačová dostala v prvním kole domácí hráčku Terezu Koplovou a s hlavní soutěží se hned rozloučila po výsledku 3:6 1:6. Renata si náladu spravila v tzv. turnaji útěchy, kde se probojovala až do finále, ve kterém podlehla Fassmannové 3:6 4:6.

Eliška Kolomazníková byla díky losu předsazena až do druhého kola, kde se utkala s Alexandrou Shemarinou (RUS). Elda Rusce předvedla na kurtu č.8 jak to u nás chodí a po výsledku 6:3 6:1 ji poslala "domů". Ve čtvrtfinále na Elišku čekala čerstvá mistryně ČR a nasazená č.1 turnaje Kvapilová. Kvapilová dostála svým kvalitám a po sadách 6:1 6:0 Eliška v turnaji skončila.

Vojta Prokop si v pohodě poradil v prvním kole s Matějem Scholzem 6:1 6:4. V úterý na Vojtu čekal Daniel Kostov (BUL) a přinutil Vojtu k boji alespoň v prvním setu, když vzdoroval 5:7. Vojta ziskem první sady soupeře definitivně zlomil a ve druhém setu chybělo málo ke kanárkovi. Ve středu čekal na Vojtu pro něj hratelný soupeř Vít Kopřiva. Bohužel, Vojta naprosto nezvládl vstup do zápasu a než se divák stačil usadit na lavičku, byl set pryč. Na začátku druhého setu se objevily náznaky bojovnosti, ale zůstalo opravdu jen u náznaků a Vojta se velice rychle poroučel z turnaje po výsledku 0:6 2:6. Škoda.

Jirka Pazdera jel do Zlína jen na zkušenou. Ještě nikdy předtím nehrál mezinárodní turnaj a i s ohledem na to, že turnaj byl podle seznamu přihlášených velice silně obsazen (z českého žebříčku zde startovalo hned 5 hráčů s BH 45), nedával si velké cíle. Navíc měl za sebou těžké víkendové "céčko" starších, kde musel na úkor Zlín Cupu skrečovat pondělní finále. V pondělí se Jirkovi postavil do cesty Jakub Novák. Jirka jako již tradičně, přistoupil k zápasu velice vlažně a hned měl skóre 2:5. Za tohoto stavu začal brát zápas trošku vážněji a soupeři až do konce nedovolil ani jednu hru. V úterý před Jirkou stála první veliká výzva turnaje v podobě jména Honza Pobořil (hráč č.6 CZ s BH 45). Vzhledem k dopravním problémům atd. se Jirka dostavil na zápas 2 minuty po jeho oficiálním začátku a podle toho také vypadalo skóre. Honza vletěl do zápasu naprosto bez chyb a tak jak je hodno hráče TOP10. Za stavu 1:3 v neprospěch, začal Jirka pomalu používat některé části těla, které je potřeba k tenisu, především nohy. Okamžitě to bylo znát na výsledku a první sada byla rázem hotova 6:3. Na začátku druhého setu Jirka tradičně polevil a zbytečně pustil soupeři některé míče. I přesto však bylo jasně patrné kdo si jde pro vítězství a zápas skončil ve dvou setech 6:3 6:3. Ve středu na Jirku čekal šikovný Honza Krahulík. Jirka vyhrál 6:0 6:3. Semifinále mohlo být záležitosti dvojice Prokop-Pazdera, bohužel Vojta svůj zápas nezvládl a tak na Jirku čekala další "45" Vít Kopřiva. Jirka si Vítka vyhodnotil jako soupeře, který mu nebude dělat problémy a podle toho vypadala i hra – naprosto nekoukatelné a netenisové představení, které skončilo 6:3 6:4 pro Jirku. Na finále se Jirka hodně těšil a především bral Petra Hájka (5.hráč v CZ) jako těžkého, ale hratelného soupeře. První sada byla plná pěkného, rychlého tenisu a Jirka si ji připsal po slušném výkonu na svoji stranu v poměru 6:3. Potom však začalo představení, kde na prvním místě byl strach, nervozita a vztek. Jirkovi přestaly chodit nohy, začal hrát nesmyslné a především krátké údery a to za co Jirku trestají ostatní hráči maximálně dvěma až třemi hrami, to Petr trestal celým setem 1:6. Začátek třetí sady zvládli oba skvěle a stav byl 2:2. Pak ale Petr při svém servisu vytvořil jednu nevynucenou chybu, kterou následně doprovodil dvojchybou a tohle Jirku dostalo do sedla, zpřesnil hru, natáhl délku úderu, zrychlil nohy a bylo takzvaně vymalováno. Hodně zkušeně si Jirka pohlídal rozhodující set ve svůj prospěch 6:2 a vyhrál tak celý turnaj.

Jirka ještě společně s Lukášem Karbanem přidal druhé místo ve čtyřhře, když cestou museli vyřadit pár č.2 Vágner-Orlita (oba BH 45).