Jirka Pazdera vyhrál Olympiádu dětí a mládeže 2011

V Olomouci se konaly ve dnech 21.-25.6.2011 HRY V. LETNÍ OLYMPIÁDY dětí a mládeže České republiky. Mezi sporty, které jsou zařazeny do olympijského programu, je již tradičně i tenis. Náš oddíl má již z ODM své medaile. V roce 2007 v Ústí nad Labem se ze zlaté medaile radoval Tomáš Prokop ve dvouhře i čtyřhře.
Letošní turnaj se konal v krásném areálu v Prostějově. Z hráčů našeho oddílu reprezentovala Jihomoravský kraj trojice Jiří Pazdera, Hanka Uhrová a Evžen Holiš.
Evžen Holiš nastupoval v kategorii mladšího žactva a o postup do čtvrtfinále ho čekal Dubský. Evžen nezaváhal a svého soupeře porazil 6:1 6:1. Čtvrtfinále proti třetímu nasazenému Šmídovi podal Evžen dobrý výkon, ale porážce 4:6 4:6 nezabránil.
V kategorii starších žaček si vedla velice dobře Hanka Uhrová, která jako nasazená osmička si v prvním kole poradila s Pekařovou 7:5 6:3. Ve druhém kole přehrála hladce Ondrušovou 6:3 6:1 a ve čtvrtfinále jí čekala první nasazená Melounová. Hanka vyhrála po boji 1:6 6:2 6:1 a postoupila do bojů o medaile. Semifinále proti Kallmunzerové zvládla Hanka na výbornou a vyhrála 6:3 2:6 6:3 a postoupila do finále. Tam byla nad její síly Heinová, ale i přes porážku 3:6 3:6 odehrála Hanka výborný turnaj a odváží si stříbrnou medaily.
To nejlepší jsem si nechal na závěr. V kategorii staršího žactva vstoupil do turnaje jako nenasazený hráč Jirka Pazdera velice dobře a v prvním kole si poradil s šestým nasazeným Vejvarou 7:6 6:0. Ve druhém kole si dokázal Jirka poradit s Adámkem 6:2 6:2 a postoupil mezi posledních 8 hráčů. Tam Jirku čekal první nasazený Pobořil. Jirka podal svůj nejlepší výkon na turnaji a vyhrál ve třech setech 6:2 3:6 6:3. Semifinálový soupeř Hrubý neměl proti dobře hrajícímu Jirkovi žádnou šanci a po setech 6:3 6:1 byl Jirka ve finále olympijského turnaje. Ve finále se Jirka utkal s druhým nasazeným Hájkem. Finálovým vítězstvím 6:3 6:2 Jirka zakončil svůj výborný týden. Ke zlaté medaili ve dvouhře přidal i bronzovou ve čtyřhře, kterou vybojoval společně s Motlem.
Jirka dosáhl svého nejvýraznějšího úspěchu a na dalších turnajích mu přeji hodně podobných výsledků.
MJ

Obsáhlá foto a video galerie z tenisového turnaje Olympiády dětí a mládeže 2011 [zde]