Jirka Pazdera vyhrál silné „Béčko“ v Brně

Od pondělí 17.srpna probíhal na kurtech TC Brno v Králově Poli velmi dobře obsazený turnaj mladších žáků kategorie B. Za náš oddíl se zde rozjelo pro vysokou bodovou nadílku bojovat skoro kompletní ligové družstvo ve složení Ondra Čtverák, Jirka Pazdera, Vojta Prokop, Milan Nguyen, David Krejčí a i za nás hostující Jirka Balun. Bohužel již 19 hodina v neděli 16.8. pro naše kvarteto byla krutá, když Ondru, Jirku, Vojtu a Milana poslal proti sobě do stejné části pavouka.

Vojta si v prvním kole hladce poradil s Černochem 6:1 6:1, stejně tak pokračoval druhý den ráno se Schneeweissem 6:0 6:0. V této fázi došlo na první střet našich. Vojta došel na Jirku a to znamenalo konec po výsledku 1:6 1:6.

Milan Nguyen vstupoval do turnaje se zraněním ruky a tak každý vyhraný zápas byl dobrý. V prvním kole přešel přes Kacra 6:3 6:2, ve druhém kole narazil na domácího bojovníka Berta Šprláka-Puka a v pohodě přešel 6:2 6:0. Bohužel stejně jako Vojta tak i Milan se dostal do fáze pavouka, kde narazil na svého oddílového spoluhráče, Ondru Čtveráka. V tomto zápase se projevilo zranění naplno a především větší herní zkušenosti Ondry, který vyhrál první sadu 6:1. Ve druhém setu Milan za stavu 0:3 zápas přerušil pro zranění.

Ondra Čtverák si v prvním zápase vyzkoušel neznámého rakouského hráče a po výsledku 6:0 6:1 se posunul na Filipa Guziura. Ani ten pro Ondru nebyl velkou překážkou a po výsledku 6:2 6:1 došlo na souboj s Milanem Nguyenem, který posunul Ondru do semifinále proti Jirkovi. V semifinále Ondra pozlobil Jirku až ve druhém setu, ale ani to nestačilo na postup do finále a tak po výsledku 2:6 5:7 Ondra dohrál.

Jirka přijel na turnaj s jediným cílem a to odvézt si double – vítězství ve dvouhře i čtyřhře. Los Jirkovi vystavěl dost zajímavou cestu za jeho cílem. V prvním kole Michal Němeček. V první sadě se již tradičně Jirka rozehrával a otáčel ze stavu 1:3 na 6:4. Druhý set již měl jasně pod svou kontrolou do stavu 4:0, kdy se rozhodl, že mu již Michal není soupeřem a nakonec byl rád za výsledek 6:4. Další dvě kola a jména budila více strachu než byla skutečnost na kurtu. Matěj Holotík 6:0 6:0, Vojta Prokop 6:1 6:1. Do semifinále proti Ondrovi Jirka nastoupil velmi dobře a rychle bylo 6:2. Bohužel Jirka ve druhém setu podlehl Ondrově uspávací taktice a tak se z druhé sady stala přehlídka nevynucených chyb a nehezkého tenisu. Jirku probral až stav 3:5, od kterého Ondrovi dovolil až do konce zápasu získat pouze 2 míče a získal set 7:5. Ve finále čekal na Jirku hráč z TOP10 CZ žebříčku Vítek Kopřiva. Jirka vletěl do zápasu jak tornádo a předváděl jeden vítězný úder za druhým. Než se Vítek stačil rozkoukat tak byl set na straně Jirky 6:3. Ve druhém setu se z obou stran projevil již úbytek sil, ale i přesto se až do konce hrál moc hezký a už více vyrovnaný tenis. Rozhodující moment druhé sady a zápasu nastal za stavu 4:4 a výhodě Vítka. Jirka se skvěle nachystal na svá první podaní a hru na 5:4 odservíroval 3x prvním servisem.

Ve finále čtyřhry se proti sobě sešli Jirka Pazdera spolu s Vítkem Kopřivou a dvojice Vojta Prokop a Jirka Balun. Jirka s Vítkem jako nasazený pár č.1 svoji roli potvrdili a výsledkem 6:1 6:0 získali vítězství.