Jirka zatím nejlépe na Akademik Cup TE14

Jarní prázdniny se Jirka Pazdera rozhodl strávit v Košicích a to doslova.
V pátek 11.3. se tam rozjel do kvalifikace, kde byl jako druhý nasazený hráč kvaldy a v noci z pátku na sobotu 18.3. se po prohráném semifinále vrátil domů. Jirka si dal za cíl se zdržet v Košicích nejlépe do úterý tzn. do druhého kola hlavní soutěže, ale díky povedeným výkonům si pobyt trošku protáhl.
Celý turnaj pro něj nezačal nejlépe, když se mu v kvalifikaci do cesty postavil TE non-ranking hráč Afonso Salgado. Afonso patří doma v Portugalsku k naprosté špičce a to taky Jirkovi během zápasu ukázal. Jirka po výsledku 4-6 3-6 mohl pouze doufat ve spasení v podobě postupu do hlavní soutěže jako Lucky Loser. Nakonec se vše v dobré obrátilo a po nevýrazném výkonu v kvalifikaci už si Jirka dal větší pozor na soupeře.
V 1.kole hlavní soutěže si s přehledem poradil se Slovincem Krapezem 6-0 6-2 a splnil si svůj cíl, přívezt další body do žebříčku TE. Ve druhém kole byl Jirkovi soupeřem 11.nasazený turnaje a 52.hráč žebříčku TE Srb Vukicevic. Vukicevic předváděl především v prvním setu fantastickou hru z forehandové strany. Jirka se však pomalu, ale jistě dostával do tempa a za stavu 2-5 víceméně zavelel k obratu v zápase. Bohužel 1.set už nezvládl a prohrál 4-6, ale druhý se stal jasnou záležitostí Jirky a Vukicevic nevěděl kam dříve. Ve třetím setu to byla bitva skvělé obrany a udržovací hry od základní čáry v podání Srba a agresivní útočné a rychlé hry v podání Jirky. Jirka i díky podpoře ze strany kamarádu (Selecký, Dembek, Salgado) nevzdával zápas ani za nepříznívých stavů třetího setu 1-3, 2-4, 5-6 a nebo 0-3 v tiebreaku a zápas díky velké bojovnosti dotáhl po 4 hodinách do vítězného konce. V boji o postup do osmičky se Jirka utkal s "domácím" Alexem Gajdicou a zde již na kvalitní taktickou defenzivní hru soupeře lék nenašel a po výsledku 4-6 3-6 se loučil se soutěží ve dvouhře.

Do čtyřhry se Jirka nechal hodně dlouho přemlouvat Afonsem Salgadem a jeho trenérem Ricardo Soaresem a nakonec svolil a udělal dobře. Ke klukům nebyl los vůbec milosrdný a do prvního kola jim přidelil dvojici tvořenou 6.hráčem TE žebříčku Michalem Dembkem a 4.nejlepším CZ hráčem Bertem Čížkem. Kluci si s touto velmi kvalitní dvojicí, dle slov trenéra Soarese, poradili s přehledem i přes úvodní zaváhání v prvním setu a prošli do poslední osmičky turnaje. Tam na ně čekala Polsko-Rakouská dvojice Kaluzinski-Schranz. Zápas byl v jasné dominanci "naší" dvojice a skočil výsledkem 6-2 6-3. V pátek pozdě odpoledne čekalo kluky semifinále proti jedničkám turnaje Kanadsko-Britskému páru Volfson-Taylor. První set byl tvrdou bitvou o každý míč a bohužel jak se později ukázalo asi rozhodl o celém zápase. Jirka s Afonsem prohráli 1.set po něšťastném rozhodnutí rozhodčích v tiebreaku 7-9 a to velkou měrou ovlivnilo náladu a rozpoloženi Afonsa i pro další průběhu zápasu, když ve druhém setu prohráli kluci 4-6.

Kromě slušných bodů, které si Jirka připsal do žebříčku Tennis Europe, předvedl především v zápase s Vukicevicem velkou bojovnost a chuť po vítězství. Před jarním a letním přídělem turnajů z kalendáře Tennis Europe nezbývá než popřát hodně štěstí a slušné výkony v přípravě.