Zaregistrujte se na webu | Má Administrace | Přihlásit se | Odhlásit se | RSS čtečka webu | RSS čtečka komentářů

JP slušně na JM halovém přeboru st.žáků 09/10

CZtenis. TC-MJ Brno. Tiskni příspěvek Tiskni příspěvek Přidej komentář k článku

 

V uplynulém víkendu se v Brně odehrály jihomoravské halové přebory, které byly zároveň kvalifikací na Mistrovství České republiky jednotlivců v kategorii staršího žactva. Chlapci hráli na kurtech TC Brno a děvčata na ŽLTC Brno.

V Židenicích za nás bojovaly Hanka Uhrová a Renata Pleskačová. Renata bohužel v prvním kole nestačila na Pektorovou a skoro obdobně skončila i Hanka, které příliš nepřál los a do cesty ji postavil Petru Melounovou a Hanka jí podlehla ve dvou setech 2:6 4:6.

V KrPoli naše barvy hájili Jirka Pazdera a Radim Barták. Radim vstoupil do turnaje jak je hodno hráče jeho úrovně a velmi zkušeně a v pohodě si pohlídal 1.kolo proti Gálovi 6:0 6:3. Ve druhém kole měl za soupeře bojovného a hodně nevyzpytatelného Jendu Hrnčiříka. I zde Radim dostál roli favorita a opět povolil soupeřy pouze 3 hry. Ve čtvrfinále na sebe narazili spoluhráči ze soutěží družstev, když se do cesty Radimovi postavil velký bojovník Martin Štěpánek. Zápas se proměnil v časově nejdelší bitvu turnaje. Bohužel pro Radima mu Martin vystavil stopku v turnaji a do semifinále ho nepustil, když Radim v závěrečném setu nezvládl koncovku a prohrál 5:7. Konečný výsledek hovoří za vše 4:6 6:3 5:7. Posledním kdo mohl našemu oddílu přinést "medailový" výsledek byl Jirka. S Jirkou se los příliš nemazlil a do jeho poloviny mu poslal hned ve druhém kole nasazenou jedničku. V 1.kole Jirka přehrál v rekreačním tempu Šebelu výsledkem 6:3 6:1 a ve druhém překvapivého vítěze zápasu Kacr-Majda, Viktora Kacra 6:0 6:2. V osmičce na Jirku čekal veliký dříč a přemožitel hráčů Šimek (1.kolo) a Hrnčiřík (2.kolo) – Jakub Haldina. Po ne moc pěkném tenisovém představení Jirka prošel již do semifinále po setech 6:3 2:6 6:3. V semifinále na Jirku čekal Petr Hájek. Bohužel pro Jirku za stavu 2:6 5:0 nastal rozhodující moment zápasu, kdy mu během nedělních zápasů s Haldinem a Hájkem praskl již třetí výplet a Jirka musel zápas odehrát s jiným vybavením a tak se značně rozložený soupeř opět dostal do zápasu a šanci dohrát jej vítězně si nenechal vzít. Po výborném tenisovém představení se bohužel musel Jirka poroučet z turnaje po výsledku 2:6 6:2 0:6 a finálové brány turnaje pro něj zůstaly zavřeny. Bohužel pro Jirku již druhý zápas v pořadí s Hájkem, kdy se mu do cesty postavily jiné překážky než jen soupeř sám. I přesto velice slušný výsledek a celkově 3.místo na JM přeboru.

Zajimávým faktem je to, že jak dívčí část, tak i chlapeckou část semifinálových pavouků přeborů zaslouženě obsadili svým výkonem hráči mladších ročníku této věkové kategorie.
Děvčata – Melounová a Knutsonová obě 1997 a Koplová dokonce 1998
Chlapci – Hájek, Pazdera a Orlita všichni 1997

Výsledkový pavouk děvčata [zde]

Výsledkový pavouk chlapci [zde]

K této stránce / příspěvku není možné vložit komentář

Powered by Jiří Pazdera and modified WP theme by N.Design Studio
RSS RSS komentářů Přihlásit se