Karolína Plíšková ve finále Australian Open 2010

ATP & WTA. CZtenis. Tiskni příspěvek Tiskni příspěvek Přidej komentář k článku

AKTUALIZACE : podle před chvílí vydaného programu na zítřejší den, se finále Robson – Plíšková odehraje v Rod Laver Arena, jako druhý zápas v pořadí, tzn. že v cca kolem 4 až 5 hodiny ranní našeho času by bylo možné finále sledovat online na internetu zde

Karolína nevstoupila do zápasu nejlépe a Hao Chen Tang ji v prvním setu doslova přejela výsledkem 6:2. Ve druhém setu se již hra vyrovnala a do stavu 5:5 si obě děvčata držela svůj servis. Bohužel pro nás, Karolína neudžela své podání a čínská hráčka měla možnost zápas doservírovat na 7:5, naštěstí se tak nestalo. V tiebreaku už to vypadalo, ze česká reprezentantka si jej nenechá utéct, když vedla 5:2. Hao Chen Tang, ale nic nevypustila a otočila tiebreak na svůj matchball a stav 6:5. Karolína doslova utekla hrobníkovi z lopaty a druhý set získala pro sebe. Třetí set od stavu 1:1 se již stal jasnou záležitostí Plíškové, když získala servis soupeřky na 2:1 a zápas mohla jasně rozhodnout za stavu 3:1 40:15. V tu chvíli soupeřka ještě zkusila malý odpor, ale to bylo vše a Karolína si tak zajistila postup do finále Australian Open 2010, kde se utká s velkou anglickou tenisovou nadějí Laurou Robson, která ve druhém semifinále přehrála Kristýnu Plíškovou výsledkem 6:3 6:1.