Zaregistrujte se na webu | Má Administrace | Přihlásit se | Odhlásit se | RSS čtečka webu | RSS čtečka komentářů

Klára a Tomáš na ITF v Berlíně opět úspěšně

TC-MJ Brno. Tiskni příspěvek Tiskni příspěvek Přidej komentář k článku

 

Dalšího turnaje ITF nejvyšší kategorie „1“ se zúčastnili dva naši nadějní junioři Klárka Fabíková a Tomáš Prokop. Turnaj se konal v Berlíně a o všechny účastníky bylo postaráno znamenitě. Ve startovním poli 64 hráčů a 64 hráček se Klárka dostala do turnaje jako nasazená „10“ díky svému žebříčkovému postavení 93. Tomáš se svým žebříčkovým umístěním 115 se mezi nasazené hráče nedostal.
V prvním kole si Klárka poradila s Lileikite (LAT) 7:5 7:6 a Tomáš porazil nasazenou 9 Shyla (BLR) 4:6 6:3 6:0. Druhý den porazila Klárka Francouzku Suvrijn 6:4 6:3 a Tomáš domácího Masura 7:5 6:3.
O postup do čtvrtfinále čekala na Klárku pátá nasazená Butkovská (SK), které patří na žebříčku ITF krásné 65 místo. Po výborném výkonu si Klárka připsala cenný skalp a vyhrála ve dvou setech 6:4 6:3. Na Tomáše čekal nepříjemný Monteiro z Brazilie. Moc nechybělo a Tom mohl napodobit postup Klárky. V zápase vedl 6:3 4:3 a výhoda podání byla na jeho straně. Za tohoto stavu ucítil bolest v levém zápěstí a nepomohlo ani ošetřování. Zápas dohrál s bolesti a prohrál 6:3 4:6 1:6.
V boji o semifinále se Klárka utkala s druhou nasazenou Kremen z Běloruska, které patřilo před tímto turnajem 46 místo. Klárka začala velice dobře, vedla 4:3 a 40:15. Soupeřka však v těchto fázích zápasu dokazovala, že je hráčkou první padesátky na světě a zápas otočila. Klárka nakonec prohrála 4:6 2:6, ale znovu dokázala, že její hra má stoupající úroveň.
Oběma gratuluji k předvedeným výkonům, Tomášovi brzké uzdravení, Klárce hodně štěstí na turnaji první kategorie v Linci a děkuji za vzornou reprezentaci TC-MJ TENIS.

K této stránce / příspěvku není možné vložit komentář

Powered by Jiří Pazdera and modified WP theme by N.Design Studio
RSS RSS komentářů Přihlásit se