Klárka a Martin krajskými přeborníky

CZtenis. TC-MJ Brno. Tiskni příspěvek Tiskni příspěvek Přidej komentář k článku

V Jihlavě a v Mostkovicích se konaly od 30.1. KP JTS dorostenců a dorostenek.

Chlapci hráli svůj turnaj, kde se bojovalo nejen o titul krajského přeborníka, ale také o postup na MČR v Jihlavě. Na MČR si přímý postup vybojovali pouze semifinalisté.
Ve startovním poli měl náš oddíl trojí zastoupení : Miroslav Herzán, Martin Kobza a Adam Albrecht.
Do druhého kola nepostoupil z trojice jmenovaných Herzán, který prohrál s Kopečkem 4:6 4:6. Albrecht si poradil s Rozsypalem 6:3 6:4 a Kobza udělil Stehlíkovy kanára a vyhrál 6:0 6:1.
Ve druhém kole si Albrecht poradil s Rašticou 6:1 6:3 a Kobza s Novákem D. 6:2 6:3.
Čtvrtfinále bylo přímým soubojem dvou našich hráčů o postup na MČR. Tento zápas lépe zvládl Kobza, který vyhrál hladce 6:0 6:1.
O postup do semifinále čekal Martina druhý nasazený Krček. Martin podal velice dobrý výkon a po setech 6:3 2:6 7:5 postoupil do finále.
Finálovým soupeřem byl Doležel ze ŽLTC Brno, který překvapivě porazil prvního nasazeného domácího Bulanta. Martin si se svým finálovým soupeřem moc starostí nedělal a po dobré výkonu vyhrál 6:0 6:3 a mohl se radovat s titulu krajského přeborníka.

Dívky odehrály svůj turnaj, který byl také kvalifikací na MČR v Mostkovicích.
Ve startovním poli byla Klárka Fabíková a Petra Belzová.
Obě naše hráčky měly v prvním kole volný los. Ve druhém kole nestačila Belzová na Kudovou a Fabíková si lehce poradila s Komlošovou 6:0 6:1.
Ve čtvrtfinále potrápila Fabíkovou Nepimachová a po setech 6:1 4:6 6:2 postoupila naše hráčka do semifinále. Tam se utkala s přemožitelkou Belzové Kudovou a vyhrála 6:3 6:1.
Její finálovou soupeřkou byla Kubíčková. Klárka zvládla koncovku prvního setu 6:4 a ve druhém setu svou soupeřku přejela 6:0.
Klárka napodobila Martina Kobzu a oběma patří velká gratulace.