Zaregistrujte se na webu | Má Administrace | Přihlásit se | Odhlásit se | RSS čtečka webu | RSS čtečka komentářů

Klárka a Tomáš útočí na první stovku ITF

TC-MJ Brno. Tiskni příspěvek Tiskni příspěvek Přidej komentář k článku

 

Dva junioři našeho oddílu Klárka Fabíková a Tomáš Prokop mají v tenisovém životě spoustu společného. Oba jsou od svých prvních tenisových krůčků věrni našemu oddílu, oba dva jsou ročník narození 1993, ale to hlavní je, že za poslední rok udělali obrovský posun na žebříčku ITF (celosvětový žebříček do 18 –ti let).
Před rokem oba dva nesměle nakukovali do světové tenisu. Tomáš byl na světovém žebříčku okolo 1800 místa a radoval se z prvního bodu. Klárka se pohybovala okolo 500 místa.
Od té doby se mnohé změnilo. Naše dvojice se začínala dostávat díky svému postavení na žebříčku na stále kvalitnější turnaje a mohla svůj um srovnávat s kvalitnějšími hráči.
Na svých cestách s tenisovou raketou poznali spoustu zemí, z kterých v mnoha případech viděli jen kurty a letiště. Se svým tenisem se probojovali do české reprezentace.
Tomáš byl nominován Českým tenisovým svazem na turnaje do Jižní Ameriky.
Klárka nastoupila za ČR v soutěžích družstev.
Oba dva se přesvědčili, že kvalitní tenis se nehraje jen v Evropě. Obrovská konkurence ve světovém tenisu se rozrostla i do zemí, kde se za doby Drobného, Kodeše, Lendla a Novotné ani nehrál natož, aby byl konkurence schopný. Nyní se na turnajích objevují hráči ze Zimbabve, Bolivie, JAR a z dalších pro nás exotických zemí. Velký krok kupředu udělala i evropská konkurence. Na turnajích se prosazují mezi nejlepší hráči a hráčky z Bosny, Maďarska, Dánska, Ukrajiny, Rumunska a dalších zemí, které se ve světovém tenisu prosazovali jen výjimečně.
V loňském roce se Klárka a Tomáš zúčastňovali turnajů ITF kategorie 3,4,5. Letos je čekají turnaje v nejvyšších kategoriích, kde se pohybují pouze hráči do dvoustého místa na žebříčku ITF.
I v této konkurenci se naše dvojice neztrácí a posouvá se stále kupředu. Na posledním žebříčku ITF je Klárka na 141 místě a Tomášovi patří 162 místo na světě.
Oba dva mají jeden společný cíl, probojovat se do první světové stovky a zahrát si turnaje nejvyšší kvality – Wimbledon, Roland Garros, Australian Open a US Open. Na těchto turnajích se pohybují hvězdy budoucnosti světového tenisu, kam by naše dvojice chtěla jednou patřit.
Je před nimi strašně dlouhá a namáhavá cesta, ale nakročeno mají dobře. Já doufám, že i všichni v našem oddíle jim tento úspěch přejí. Přál bych si, aby se jejich úspěch stal motivací i pro další hráče našeho oddílu. Klárka i Tomáš vyrůstali na stejné antuce jako všichni ostatní naši hráči. Talentu měli přiměřeně a to ostatní je jejich pracovitost a dokázat se tenisu obětovat. Ani jeden svého rozhodnutí nelitují. Většina hráčů našeho oddílu má daleko lepší podmínky než Tomáš a Klárka ve svých začátcích.
Oběma přeji hlavně, aby jim vydrželo zdraví a na turnajích taky trochu toho štěstíčka.

Výsledky Klárky a Tomáše na serveru ITF včetně informací o zápasech

Klára Fabíková ITF Profile

Tomáš Prokop ITF Profile

K této stránce / příspěvku není možné vložit komentář

Powered by Jiří Pazdera and modified WP theme by N.Design Studio
RSS RSS komentářů Přihlásit se