Klárka Fabíková před Australian Open ve formě

S českou reprezentací do 18-ti let se Klárka zúčastnila v Australii turnaje, který předchází prvnímu Grand Slamu sezóny Australian Open. V australském Traralgonu se konal turnaj první kategorie. Klárce patří v současné době fantastická 53 příčka v žebříčku ITF na světě.
Los nebyl ke Klárce příliš příznivý a po vítězství nad Sawaynagi (JAP) 6:4 6:1, čekala na Klárku druhá nasazená Mestach (BEL), které patří na žebříčku ITF třetí příčka. Klárka se soupeřky nezalekla a po prvním vyhraném setu 6:3 ji soupeřka vzdala. V prvním setu předváděla Klárka výborný tenis a svou soupeřku přehrávala. O postup do čtvrtfinále čekala Klárku Ruska Semenová. O výsledku se rozhodovalo v prvním vyrovnaném setu, který Klárka prohrála 4:6. Ve druhém setu v sobě nenašla sílu na obrat a prohrála 1:6.
Po zápase řekla Klárka svému trenérovi Janu Kadulovi o hlavní příčině porážky “Nedokázala jsem navázat na výborný výkon proti Mestach“.
I přes porážku jsou výkony Klárky fantastické a na Australian Open jí přeji hodně štěstí a dobrou formu.