Klárka Fabíková ve finále ITF v Alicante (ESP)

Ve španělském Alicante se hrál další z turnajů ITF kategorie 2 a nesl jméno IX Campeonatos Internacionales Junior de Tenis de la Comunidad Valenciana. Ve startovním poli se dařilo hráčce našeho oddílu Klárce Fabíkové. Klárka byla v turnaji nasazená jako hráčka číslo čtyři.
V prvním kole si Klárka poradila s hráčkou ze Singapůru TAN (234) 6:4 6:0. Ve druhém kole porazila HAAS (248) z Rakouska 6:1 7:6. Belgičanka BERNARD (378) byla Klárčinou soupeřkou ve čtvrtfinále. Klárka podala zodpovědný výkon a ze svou soupeřkou si poradila ve dvou setech 6:4 7:5.
V semifinále čekala na Klárku první nasazená Srbka JAKSIC (54). Klárka se po výborném výkonu a výsledku 6:4 6:7 6:3 mohla radovat z postupu do finále. Tam jí čekala hráčka z Venezuely GAMIZ (64). Klárka začala velice dobře a získala první set 6:3. Ve druhém se radovala soupeřka 6:2 a o všem rozhodoval třetí set. Obě soupeřky v něm měly k vítězství stejně daleko, ale tenisové štěstíčko se tentokrát přiklonilo k soupeřce a Klárka prohrála 6:7. I přes porážku si Klárka připsala jeden ze svých nejlepších výsledků na okruhu ITF.
Klárka společně s Ruskou SISIKOVOU vybojovala třetí místo ve čtyřhře.
Úspěchy na turnaji v Alicante posunou Klárku na tenisovém žebříčku ITF na pokraj vysněné 100.
Klárce gratuluji a na dalších turnajích víc štěstíčka.