Klárka Fabíková vyhrála čtyřhru v Berlíně

Týden po slavném Wimbledonu, kterého se zúčastnila i hráčka našeho oddílu Klárka Fabíková, se konal turnaj ITF 18 kategori 1 v Berlíně.
Klárka vstupovala do turnaje jako nasazená čtyřka. Na světovém žebříčku ITF jí před turnajem patřila 55 příčka. Klárka měla v prvním kole za soupeřku Vajdovou (SK). Klárka zvládla koncovku prvního setu a ve druhém kráčela jasně za vítězstvím 7:6 6:3. V kole druhém si Klárka doslova smlsla na Jaeger (SUI) 6:0 6:0. O postup do čtvrtfinále čekala Klárku Ayzatulina (RUS). Klárka vyhrála hladce první set a vše bylo na dobré cestě. Ve vyrovnané koncovce druhého setu se prosadila Ruska a bylo vyrovnáno. Jenže třetí set byl opět v režii naší hráčky a po setech 6:1 6:7(7) 6:1 postoupila Klárka mezi posledních osm hráček. Čtvrtfinále proti Mekovec (CRO) začala Klárka výborně a vyhrála první set 6:2. Druhý set dospěl opět do tiebreaku, kde Klárka stejně jako o kolo dřív prohrála. Třetí set zvládla lépe Mekovec a po setech 6:2 6:7(5) 4:6 se Klárka s turnajem loučila, ale pouze ve dvouhře.
Výborné výkony podávala Klárka i ve čtyřhře. Společně s Ren(GBR) si v prvním kole poradily s Nabel-Pedersen (GER) 6:3 6:1. Ve druhém kole porazili dvojici Flink(RUS) – Salonen (FIN) 6:3 6:1. Čtvrtfinálovými soupeřkami byly Rusky Kulichková-Margulis. V dramatickém utkání se po setech 6:0 4:6 10:5 radovala z postupu Klárka s Ren.
Semifinále proti Ostapenko(LOT) – Ene(ROU) bylo rozhodnuto ve dvou setech 6:2 7:5 a bylo jasné, že si Klárka zahraje finále.
Finále proti Suvrijn (FRA) – Woolcock(AUS) přineslo v koncovce obrovské drama se šťastným koncem pro Klárku. Dvojice Fabíková – Ren vyhrály 3:6 6:3 14:12 a staly se vítězkami turnaje v Berlíně.
Klárce velká gratulace a hodně štěstí na turnaji v Linci (AUT), který začíná 12.7.