Klárka Fabíková vyhrála ITF Junior Open Linz 2011 – G1

V rakouském Linzi se konal další z turnajů ITF 18 kategorie 1. Na turnaji si opět vedla výborně hráčka našeho oddílu Klárka Fabíková. Klárce patřila před tímto turnajem 52 příčka na světovém žebříčku a byla sedmá nasazená.
Klárka měla v prvním kole volno a ve druhém na ní čekala Blanco (VEN). Klárka vyhrála hladce 6:0,6:3. Ve třetím kole si Klárka poradila až překvapivě lehce s dvanáctou nasazenou Semenovou (RUS) 6:4,6:2. Ve čtvrtfinále čekala Klárku třetí nasazená ,hráčka první dvacítky světového žebříčku Schmiedlová (SK). Naše hráčka podala výborný výkon a vyhrála 6:3,6:4.
Klárce se na turnaji opravdu dařilo což v semifinále pocítila první nasazená hráčka turnaje Jaksic (SRB) 5:7,6:2,6:1.
Finálový zápas proti nebezpečné KIICK (USA),kterou trénuje bývalý hráč první světové desítky Harold Salomon nebyl vůbec jednoduchý..Klárka začala zápas nervózně a prohrála první set 3:6. Od druhého setu začala svou soupeřku přehrávat a zbylé dva sety vyhrála 6:2,6:1. Připsala si svůj největší úspěch kariéry.
Po vyhraném finále nám Klárka řekla svoje první pocity. „Je to zatím můj největší úspěch. Dobře jsem hrála i před týdnem v Berlíně ,ale vždy jsem ve druhém setu ztratila koncentraci a set v koncovce prohrála. Jednou jsem ve třetím vyhrála jednou to nevyšlo. Z těchto dvou zápasů v Berlíně jsem se poučila. V zápase se Schmiedlovou jsem si za stavu 6:3,5:3 dávala velký pozor ,abych zápas dohrála a vyšlo to. To byl nejtěžší zápas celého turnaje. Z vítězství mám obrovskou radost. Teď si dám pár dní prázdniny a potom se začnu připravovat na „Pardubickou juniorku“.“
Společně s Dvořákovou se Klárka probojovala ve čtyřhře do semifinále .
Klárce patří velká gratulace za předvedené výkony.