Klárka Fabíková zářila v Amstettenu

V rakouském Amstettenu se konal další z turnajů ITF 2 .Pro některé hráčky byl poslední prověrkou před blížící se juniorkou v Paříži.
Turnaje se zúčastnila i hráčka našeho oddílu Klárka Fabíková. Klárce patřila před turnajem 73 příčka na mezinárodním žebříčku a v případě úspěchu si mohla vylepšit svoje nejlepší postavení (53).
Klárka vstoupila do turnaje vítězstvím nad domácí hráčkou Kurz 6:1,6:4. Ve druhém kole si poradila s Belgičankou Benoit 6:3,6:3. Čtvrtfinálové utkání proti Ukrajince Lushkové začala Klárka výborně a vyhrála první set 6:1. Ve druhém setu zvládla dramatickou koncovku 7:6 a mohla se těšit na semifinále. V semifinále podala Klárka výborný výkon a lehce přehrála Polku Maciewskou 6:1,6:2.
Ve finále čekala na Klárku hráčka Danilina (KAZ). Z turnajového vítězství se nakonec radovala Danilina po setech 6:4,6:2. Pro Klárku je finále velkým úspěchem.
Co k porážce řekl trenér Klárky Jan Kadula: „Klárka měla ve finále dvě soupeřky,tou první byla velice dobře hrající Danilina a tou druhou byla Klárčina nervozita „.
Já Klárce gratuluji k velkému úspěchu a v Paříži hodně štěstí.