Kobzmenův návrat

Hráč našeho oddílu Martin Kobza, který od žákovských let patřil do širší české špičky musel na jaře letošního roku nuceně přerušit tréninkovou přípravu. Důsledkem byly růstové problémy spojené s bolestmi zad. Verdikt lékařů byl jasný a nekompromisní: tři měsíce bez tenisu a potom začít s pomalou zátěží.
Toto období má již Martin za sebou a trénuje naplno pod dohledem svého trenéra Petra Kvasničky. Bolesti zad odezněly a Martin si může dál plnit své tenisové cíle, které jsou směřovány nejen na turnaje v Čechách, ale hlavně na turnajích ITF, kde se chce Martin prosadit.
První signál, že je na dobré cestě se dostavil na turnaji kat.7 v Bílovci. Martin byl díky velice dobrým výsledkům v sezóně 2008 nasazen do turnaje jako číslo 2.
V prvním kole měl volný los a ve druhém si poradil se Šírem 6:1 6:2. Ve třetím kole Martinovi zápas vzdal Rožnovský a tak byl jeho dalším zápasem čtvrtfinále s Bielačekem, který Martin vyhrál 6:1 6:3. Semifinálovým soupeřem Martina byl čtvrtý nasazený Kaczur, kterého náš hráč porazil po dobrém výkonu 6:2 6:4.
Ve finále se utkali dva nejvýše nasazení hráči turnaje. Martinovým soupeřem byl první nasazený Kracík. Martin vyhrál první set 6:4 a jelikož zvládl i dramatickou koncovku setu druhého 7:6 tak se stal vítězem turnaje.
Martinovi gratuluji nejen k vítězství, ale i k tomu, že se dokázal nejen dostat ze zdravotních problémů, ale znovu se dostat na správnou cestu.
Do dalších turnajů přeji dobrou formu a zdraví.