Zaregistrujte se na webu | Má Administrace | Přihlásit se | Odhlásit se | RSS čtečka webu | RSS čtečka komentářů

Malí hrdinové – Masters BT MJ Babolat Tour Zima 2010

BT MJ Tour. Tiskni příspěvek Tiskni příspěvek Přidej komentář k článku

 

V Brně Lužánkách se 10.4. uskutečnil VI.ročník zimního okruhu dětí do devíti let. Turnaj nese název „BT MJ BABOLAT MASTERS ZIMA 2010“.
V celé ČR vzniklo po vzoru tohoto okruhu možná deset dalších okruhů, které mají stejný hrací systém.
Na jedné straně mne to těší, že jsem před třinácti lety (vznik letního okruhu) dal hrací řád okruhu, který kopírují ostatní organizátoři.
Na straně druhé cítím, že čeho je moc toho je příliš. Nic s tím neudělám, a tak se budu snažit stejně jako doposud, aby okruh BT MJ byl stále jedničkou.
Letošní ročník byl mimořádně náročný pro všechny účastníky. Chladné počasí a neustále dešťové přeháňky daly zabrat každému. Proto každý účastník turnaje byl pro mne hrdinou, ať dopadl jakkoliv.
Deset chlapců a deset dívek, kteří se každoročně turnaje zúčastňují patří ve svých ročnících ke špičce v ČR i na Slovensku.
Nejinak tomu bylo i letos. V kategorii chlapců si podle očekávání vedli ve skupinách suverénním způsobem oba favorité – Podsedník z domácího TC-MJ a Barnat ze Sparty Praha. Do semifinále je doprovodili Slovák Krajčir z Moravského Svatého Jána a Drdla z Prostějova. V prvním semifinále se překvapivě trápil Podsedník s Krajčírem. Nakonec ho udolal 10:2 v supertajbrejku. Druhé semifinále bylo jednoznačnou záležitostí Barnata, který nedal Drdlovi žádnou šanci. Finále přineslo výborný tenis. Lépe začal Podsedník, který vedl 5:3. Barnat však zápas nevzdal a dokázal otočit set na 7:5. Druhý set vyhrál lehce Podsedník 6:2 a rozhodoval supertajbrejk, ve kterém vedl Podsedník 9:7. Tento stav nedokázal dotáhnout do vítězného konce a po nervy drásající bitvě odešel poražen 15:13. Vítězem turnaje se stal Barnat Jiří.
V boji o třetí místo si poradil Krajčir s Drdlou 6:2 7:5.
V kategorii dívek se do semifinále probojovaly podle očekávání Morvayová ze Slovenska a Homolková z Prostějova. Postupem z druhého místa ze skupiny překvapila rodačka z Brna Nováková a čtveřici doplnila Wojciková z Ostravy.
Obě semifinále byla od začátku plně v režii favoritek a očekávané finále Morvayová-Homolková mohlo začít. Temperamentní Morvayová získala první set 6:4. Homolková ve druhém setu přidala na přesnosti a ubrala chyb a srovnala na 1:1 na sety . Rozhodující supertajbrejk vyhrála těsně Morvayová a stala se vítězkou „MASTERS“.
V zápase o třetí místo si překvapivě poradila Nováková s Wojcikovou také v supertajbrejku.
Z dalších našich hráčů se umístil na šestém místě Václavek a i když dvojice Pospíšilová a Pozdenkov uzavírala startovní pole, tak se za své výkony určitě nemusí červenat.
VI. ročník zimního okruhu je minulostí a na dveře klepe již XIII. ročník letního okruhu a na Vaší účast se těší ředitel okruhu Michal Juda.

K této stránce / příspěvku není možné vložit komentář

Powered by Jiří Pazdera and modified WP theme by N.Design Studio
RSS RSS komentářů Přihlásit se