Martin Kobza Mistrem ČR

CZtenis. TC-MJ Brno. Tiskni příspěvek Tiskni příspěvek Přidej komentář k článku

Ve dnech 26.-29.3. se konalo MČR dorostu v tenisové hale ve Frýdlantu. Turnaj byl ochuzen o některé hráče české špičky jako jsou Veselý, Pavlásek, Jaloviec, Rumler a Prokop. I přes tyto omluvené hráče se ve Frýdlantu sešla velice kvalitní konkurence. Pro mě byl jedním z favoritů turnaje hráč našeho oddílu Martin Kobza. Podle jeho táty nebyl Martin před turnajem v dobrém rozpoložení a moc šancí mu nedával. Nakonec jsme měli částečně pravdu oba.
Pro mně a doufám že i pro Martina je malým zklamáním vystoupení ve dvouhře. Martin nevstoupil do turnaje špatně a zvládl povinné vítězství s Vondráškem 6:2 6:4. Ve druhém kole čekal Martina nebezpečný Štaubert. Martin vyhrál první set 6:4 a ve druhém vedl 4:2. Koncovku druhého setu nezvládl a prohrál 6:7 (3). Ve třetím setu dokázal svého soupeře udolat 6:2 a postoupil mezi posledních osm. Čtvrtfinálovým soupeřem Martina byl Biško. V tomto zápase Martin určitě neodvedl to na co má. Po porážce 2:6 4:6 skončila Martinova cesta turnajem dřív než jsme si přáli. Malou omluvou pro Martina je skutečnost, že Biško zahrál životní zápas. Tenisový život jde dál a doufám, že se Martin z porážky poučí.
Společně s Hadrovou postoupil Martin do semifinále čtyřhry, kde se utkali s dvojicí Pavlík-Krčmář. Tento zápas přinesl obrovské drama. Do zápasu vstoupila lépe dvojice Kobza-Hadrava a vyhrála první set 6:3. Ve druhém setu se hladce prosadili soupeři 6:0. O vítězi rozhodoval závěrečný „supertajbrejk“. Martin se svým spoluhráčem odvrátili několik mečbolů a využili hned ten první a vyhráli 15:13. Finálový zápas proti dvojici Doležel-Mareš byl v prvním setu přehlídkou nevyužitých šancí dvojice Kobza-Hadrava. Důsledkem toho byl prohraný set 4:6. Ve druhém setu byla z počátku blíže k vítězství dvojice Doležel-Mareš. Zápas se lámal v polovině druhého setu tam Kobza s Hadrovou dvakrát vzali soupeři podání a druhý set vyhráli 6:3. Lepší nervy a i trošku štěstí měli nakonec Kobza s Hadravou, kteří vyhráli závěrečný „supertajbrejk“ 10:8 a stali se Mistry ČR ve čtyřhře.
Martin určitě napravil zaváháni ve dvouhře a patří mu velká gratulace.