Martin Kobza na Safina Cup v semifinále

V Praze se konal ve dnech 26.-30.1. turnaj kategorie ITF4 do 18-ti let. Turnaj nese název Safina Cup. Právo startu v hlavní soutěži měl díky svému žebříčkovému postavení i hráč našeho oddílu Martin Kobza. Martin za posledního půl roku udělal na světovém žebříčku ITF 18 velký posun. Ještě v červenci mu patřilo umístění okolo 2000 na žebříčku ITF místa. Před pražským turnajem se Martin nacházel na 575 místě.
Martin měl v prvním kole Donczyka z Polska. Martin podal velice dobrý výkon, ale hlavně nepodlehl nervozitě a vyhrál 6:4 6:4. V kole druhém čekal na Martina hráč z Maďarska Toth. Martin doslova vydřel první set 7:5 a ve druhém na kurtu kraloval 6:0.
Čtvrtfinálový zápas proti prvnímu nasazenému Srkalovi, kterému patřilo 139 místo ITF, měl zvláštní příchuť. Srkala reprezentuje Švýcarsko, ale své tenisové krůčky začal dělat v Brně, kde odehrál mladší i starší žactvo. Martin se svého soupeře nezalekl a po výborném výkonu vyhrál ve dvou setech 6:2 6:2.
Semifinále proti brněnskému hráči Šafránkovi nezačal Martin dobře a brzy prohrával 0:5 ! Martin však první set neodepsal a zlepšenou hrou se mu podařilo vývoj otočit a vyhrát 7:6.
Druhý set byl do stavu 3:4 zcela vyrovnaný. Za tohoto stavu začala Martina bolet ruka a vyžádal si ošetření. Hojivá mast ošetřujícího lékaře vyvolala takovou alergickou reakci, že byl Martin z dalších bojů vyřazen a po setech 7:6 3:6 1:6 se s turnajem loučil.
Martin dosáhl na turnaji zatím svůj nejlepší výsledek ve své tenisové kariéře. Výborné vystoupení ve dvouhře napodobil i ve čtyřhře kde společně s Němcem Kapricem, postoupili také do semifinále.
Díky svému vystoupení postoupí Martin do „pětistovky“ a to je za půl roku velice slušný posun.