Martin Kobza ve Vítkovicích na áčku vítězně

Ve Vítkovicích se konal ve dnech 24.-27.7. turnaj dorostenců. Turnaje se zúčastnil i náš hráč Martin Kobza. Martin byl do turnaje nasazen jako šestka.
V prvním kole měl Martin volno a ve druhém si poradil s Vokounem ve dvou vyrovnaných setech 7:6 7:5. V kole třetím měl za soupeře Čábelu, kterému nedal šanci a vyhrál 6:3 6:2.
Ve čtvrtfinále čekal na Martina druhý nasazený David Prokop. Martin nezačal dobře a prohrál první set 5:7. Zlepšení přinesly další dva sety, které vyhrál 6:4 6:3 a postoupil do semifinále.
Nasazená trojka Makrlík nezastavil Martinovo vítězné tažení turnajovým pavoukem. K postupu do finále stačili Martinovi dva sety 6:4 6:2.
Tam se Martin utkal s prvním nasazeným Hadrovou. Večer před utkáním se cítil Martin hodně unaven a bolavé nohy nevěstily nic dobrého. Martin možná udělal jednu chybu a to že nevyhledal pomoc maséra. Snad se to stalo poučením pro něj i pro druhé. Ráno nebyl jeho stav o nic lepší a k zápasu nastoupil odevzdaně. Po odehrání setu a prvních her setu druhého začaly Martina chytat křeče. Zápas nedohrál a za stavu 1:6 1:2 musel vzdát. Tím nesnižuji výkon jeho finálového soupeře, možná že by zápas dopadl stejně, ale Martin určitě neudělal pro vítězství všechno.
Pak se stalo to co měl Martin udělat o den dříve. Šel na masáž, aby mohl nastoupit do čtyřhry. Po masáži byl Martin jako vyměněný a společně s Hadrovou nejprve porazili dvojici Kalivoda-Dolejší 6:4 6:1 a ve finále Prokopa D.-Pavlík 6:4 6:2.
Martinovi gratuluji a závěrem „Martine ,tělo máš jen jedno,tak o ně pečuj“.