Masters BT MJ Wilson ve dnech 29.-30.3.2008

BT MJ Tour. TC-MJ Brno. Tiskni příspěvek Tiskni příspěvek Přidej komentář k článku

SLOVÁCI VÝHRÁLI NA MASTERS OBĚ KATEGORIE.

Konec března patří již tradičně vyvrcholení  zimního okruhu dětí do 9-ti let

BT-MJ wilson TOUR. Nejinak tomu bylo i v letošním roce . Ve dnech 29.-30.3.bylo na pořadu závěrečné MASTERS letošního ročníku. Letošního okruhu se zúčastnilo více jak sto dětí z celé ČR a ze Slovenska.

V tenisové hale ve Šlapanicích se v sobotu sešlo deset nejlepších chlapců a devět dívek (na poslední chvíli se z turnaje omluvila Slováková a nebylo možné sehnat v tak krátké době náhradu).

V kategorii chlapců se do turnaje kvalifikovali :

HOLIŠ EVŽEN (TC-MJ TENIS), LENOCH JAN (Přerov),MARTINKO JIŘÍ (Ostrava),HRUNČÁK DOMINIK (Bratislava),ŠIMEČEK MARTIN (Přerov),SEDLÁŘ DAVID (TC-MJ TENIS),ZAPLETAL DOMINIK (Prostějov),PANCL DOMINIK (ŽLTC Brno),PODSEDNÍK DOMINIK (TC-MJ tenis),LACIGA RADEK (Zlín).

V kategorii dívek se do turnaje kvalifikovaly:

GUGLIELMETTI CAROLÍNA (Bratislava),RUSNÁKOVÁ ALEXANDRA (Michalovce),HORTOVÁ ADÉLA (TC-Brno),NEDĚLKOVÁ ANETA (TC-Brno,MATĚJÍČKOVÁ KRISTYNKA (Adamov),PILLÁROVÁ ALEXANDRA (Michalovce),KADULOVÁ MICHAELA (TC-MJ TENIS),KADULOVÁ MICHAELA (TC-MJ TENIS),KOLÁČKOVÁ BARBORA (Rožnov).

V sobotu byly na pořadu nejdříve boje ve skupinách . Tam se utkali hráči a hráčky na jeden set a do semifinále postoupili první dvě hráčky a dva hráči.

V kategorii dívek se odhlášením největší favoritky Slovákové se  skupina „B“ stala tato skupina o něco lehčí  . Postup si z ní s jistotou vybojovala Rusnáková a do semifinále jí doprovodila z druhého místa Hortová,která si po velkém boji poradila s Kadulovou 6:5. Ze skupiny „A“ postoupila z prvního místa Guglielmetti a o druhé postupové místo se utkala dvojice Matějíčková s Nedělkovou. Po bojovném výkonu se z vítězství 6:4 a postupu radovala Matějíčková.

V kategorii chlapců si v obou skupinách vedli velice dobře jejich vítězové Holiš a Hrunčák .Z druhého místa je doprovodili Martinko a Lenoch .Lenoch musel obracet zápas se Sedlářem. Sedlář vedl v zápase 4:2 ,ale z vítězství se nakonec radoval Lenoch 6:4.

Slunečná a teplá neděle  přiměla pořadatele turnaje Michala Judu ,ušetřit děti dusna nafukovací haly a stejně jak v předešlých letech se nedělní program odehrál na venkovních kurtech v Lužánkách.

V semifinále dívek si Guglielmetti snadno poradila s Hortovou ,kterou porazila lehce 4:0,4:1 .Její finálovou soupeřkou se stala Rusnáková,která přehrála Matějíčkovou 4:1,4:2. V kategorii chlapců si oba vítězové skupin vedli na výbornou a své soupeře lehce přehráli. Hrunčák porazil Martinka 4:1,4:0 a Holiš stejně lehce Lenocha 4:0,4:1.

Ve finále dívek ,které bylo slovenskou záležitostí si poradila Guglielmetti s Rusnákovou 4:1,4:0.V boji o třetí místo si po velkém boji poradila Matějíčková s Hortovou v „supertajbrejku“ třetího setu 10:7 a radovala se z třetího místa. V kategorii chlapců se prosadil  Hrunčák ,porazil Holiše 4:2,4:1 a mohl oslavovat cenné vítězství. V boji o třetí místo zvítězil Lenoch ,který po boji porazil Martinka 1:4,4:1,10:6.

Na vítěze obou kategorií  čekaly nejen krásné poháry ,které se staly na těchto turnajích tradicí,ale také smlouva na tenisové vybavení od firmy Wilson.

Ve čtyřhře se překvapivě prosadila dvojice dívek. Ve finálovém zápase si dvojice Guglielmetti/Kadulová  poradila s chlapeckou dvojicí Hrunčák/Sedlář 4:1 .V boji o třetí místo vyhrála dvojice Holiš/Laciga nad Hortovou/Nedělkovou také 4:1.

Letos se na zimním Masters prosazovali Slováci a hlavně Slovenky,stejně tomu bylo i na loňském zimním  okruhu ,kde  závěrečné  Masters vyhrál Slovák Brna a mezi dívkami Slovenka Kosnačová. Letní Masters dívek bylo úplně slovenskou záležitostí (Miháliková-Kosnačová 4:3,2:4,40:7). Doufám ,že to není signál,že by slovenský tenis v budoucnosti měl mít nad českým navrch .Tento dojem se mohou pokusit změnit čeští hráči již na letním okruhu,který letos startuje netradičně na slovenském území 12.-13.4.2008 v Bratislavě na „Právniku“ prvním turnajem.Letošní letní okruh je jubilejní desátý a ponese opět název BT MJ WILSON.

Na všechny ,kdo se letos okruhu zúčastní se těší ředitel turnaje Michal Juda .