MČR 2009 Jihlava: deštivá sobota a drama až do konce

CZtenis. Družstva. TC-MJ Brno. Tiskni příspěvek Tiskni příspěvek Přidej komentář k článku

Třetí den v Jihlavě byl ve znamení deště. Počasí ovlivnilo především časový harmonogram sobotních zápasů. Ráno ještě bez deště nastupovali na antuku Patrik Brabec, Ondra Čtverák a Hanka Uhrová. Patrik a Ondra předvedli jak se to má dělat. Oba vletěli do svých zápasů a pro jejich soupeře byl déšť vysvobozením (jen na chvíli). Patrik byl nucen přerušit zápas za stavu 6:1 4:1 a Ondra 6:0 3:1. Hanka se v prvním setu se soupeřkou tahala a déšť ji vyhnal v tiebreaku za stavu 2:1. Bohužel počasí zkoušelo připravenost organizátorů a kurtů a především odolnost hráčů se vrátit do zápasu. Hanka ještě mezi kapkami deště dotáhla tiebreak do konce a získala první sadu pro sebe. Patrik vypadl z rytmu a soupeř stáhl na 4:2 a nejhůře to odnesl Ondra, který ztratil svoji jasnou převahu na kurtu a z antuky odházel za stavu 3:3. Organizátoři potom rozhodli, že se zápasy odehrají v hale na povrchu DecoTurf. První na kurt nastoupil Patrik a relativně v pohodě dorazil zápas na 6:1 6:3. Ondra doplatil na déšť i změnu povrchu nejvíce a o svůj druhý set přišel 3:6. Naštěstí atmosféra haly a povzbuzování zbytku družstva jej dostali zpět do rytmu a rozhodující sadu získal pro sebe 6:3. Poslední rozehraný zápas z antuky měla Hanka 7:6. Změna povrchu ji sedla nejlépe a ve druhém setu doslova vyučovala a byla hotova za pár minut 6:0. Stav pro nás byl 3:0. Na kurt za nás nastoupila Terezka Mihalíková a byla na ní vidět velká nervozita. První sadu ztratila po spoustě nevynucených chyb 1:6. Do druhého setu nastoupila již mnohem lépe a předvedla naprosto skvělý tenis. I přesto neuspěla a odešla poražena 4:6. Jirka Pazdera nastupoval za stavu 3:1 pro nás a proti němu se postavil TOP hráč ročníku 98. To, že patří mezi nejlepší, předvedl Otta Vodvářka Jirkovi hned od začátku a hrál super. Jirka si až do stavu 4:3 víceméně svého soupeře "oťukával" a občas byl zbytečně v obraně. Potom Jirka především zrychlil a přitlačil a soupeři až do konce zápasu nedal šanci a získal další bod pro nás – 4:1. Rozhodnout měl Vojta Prokop. Proti Brnu se postavil Brna. Vojta hrál útočný tenis a všem pochybovačům o svém stylu předvedl, že umí a ba naopak, ten kdo zpomaloval a zvedal hru byl Brna. Pro Vojtu skončil velmi smolně první set v tiebreaku 5:7 a to rozhodlo i druhou sadu, kde Vojta makal do stavu 4:4. Pak přišli 2 rychlé hry a bod putoval na stranu Neridé. Ve stejném čase prohráli i Hanka a Terezka svoji čtyřhru a rázem bylo na světě drama 4:3. Na kurt proto museli kluci a za normálních okolností by se dalo říct, že Jirka Pazdera a Patrik Brabec v pohodě bod musí získat. Jenže tohle je MČR stav 4:3 a kluci musí. Proti nim velice zkušená dvojice Bezemek-Karban. Naštěstí kluci předvedli, že je na ně spolehnutí. První sada byla otázkou cca 15 minut 6:1. Na začátku druhého setu bylo drobné zaváhání, ale během střídání stran za stavu 2:1 jim bylo řádně domluveno a dál se jelo podle našeho scénáře. Kluci tak připsali 5 rozhodující bod druhou sadou 6:1.

Poslední zápas se hraje v neděli proti Severočeská tenisová o.s.