MČR 2009 Jihlava: nedělní boje o konečné umístění

CZtenis. Družstva. TC-MJ Brno. Tiskni příspěvek Tiskni příspěvek Přidej komentář k článku

Poslední den v duchu bojů o konečné pořadí. Díky losu, který nám předurčil nejlépe boj o 5.místo naše družstvo nastupovalo proti Severočeské tenisové, kterou navíc v předchozích dnech provázelo více protestů na jejich soupisku. Na kurty v první sérií zápasů nastoupili Patrik Brabec proti Adamu Hrubému, zápas, který možná ovlivnil celkový výsledek, dále Ondra Čtverák, který si věřil na Huberta Hurkacze a Hanka Uhrová šla na Simonu Vokurkovou. Věděli jsme, že jistota bodů z těchto 3 zápasů není nikde, ale každý získaný, by mohl být velice důležitý. Bohužel Hurkacz byl Ondrovi nad jeho síly a ze zápasů, který provázely časté spory o míče a dohady odešel brzy po setech 2:6 3:6. Hanka Uhrová předvedla jeden z dalších výborných výkonů a i když výsledkově zápas vypadá jednoznačně 6:1 6:2, byl velice vyrovnaný a rozhodovaly vždy koncovky jednotlivých her. Hanka získala cenný bod pro nás. Na jedničkách mezitím sváděl boj Patrik. Do prvního setu nastoupil výborně a Adama rychle vyškolil 6:2. Druhý set do stavu 5:3 byl víceméně pod kontrolou Patrika a schylovalo se k zisku druhého bodu pro nás. Jenže na Patrika dolehl konec zápasu a najednou zde byl tiebreak, ve kterém byl jasně nahoře soupeř. Do třetí rozhodující sady nastupoval psychicky lépe Adam a Patrik byl pod tlakem. Jenže soupeř byl ten kdo rozehrál těžkou partii a do boje si přizval svoji velikou nedisciplinovanost. Za stavu 1:0 pro Patrika a 15:15 byl soupeř napomínán, následně mu byl udělen trestný míč a hned nato i celá hra. Místo toho, aby Patrik byl ten komu tato rozhodnutí pomůžou, tak naopak soupeř začal na kurtu úřadovat a otočil zápas na 2:3. Zde získal a doslova vydřel hru na 3:3 Patrik, po níž soupeř opět neudržel svoji pusu a byla mu rozhodčím odebrána další hra na 4:3, která se mu již stala osudnou. Patrik tak získal další a velice těžký druhý bod. V mezičase nastoupil na kurt Jirka Pazdera a Eliška Kolomazníková. Eliška i přesto, že předvedla dobrý výkon a bojovala, na soupeřku to nestačilo a podlehla 1:6 2:6. To Jirka byl v pozici, kdy musel skórovat. Ve stejné pozici nastupoval i Vojta Prokop a oba dva jak Jirka tak Vojta si naprosto v klidu došli pro své body. Po singlech byl stav 4:2 pro nás a před námi byly závěrečné čtyřhry, ze kterých stačil jeden bod. Pro tento bod si došli a o konečném pátém místě pro náš oddíl rozhodli Jirka Balun a Ondra Čtverák. Do stavu 3:2 v prvním setu bylo ještě vše otevřené a kluci byli nervozní, poté ale ukázali svoji jasnou převahu a v poklidu si pohlídali celý zápas. To Jirka s Patrikem pod dojmem, že kluci na "dvojce" bod získají a určitě i po náročných třech předchozích dnech, hodně polevili a zápas odehráli v rekreačním tempu a odešli poraženi, stejně tak i děvčata neuspěla. Přesto to nic nezměnilo na našem vítězství.