ME družstev U12 – Prokop začal, Čtverák dokončil

CZtenis. TC-MJ Brno. Tiskni příspěvek Tiskni příspěvek Přidej komentář k článku

V Rakovníku byla rozehrána jedna ze skupin ME družstev do 12-ti let. Náš oddíl má v kategorii chlapců početné zastoupení. Dvojici Prokop, Čtverák doplnil na postu kapitána Jan Kadula. Tato trojice měla velký podíl na prvním vítězství družstva ČR nad Estonskem.
V prvním zápase si Vojta Prokop poradil z nebezpečným Siimarem 6:1 6:2 a ČR vedla 1:0. Ondru Čtveráka čekal přetěžký úkol v podobě Raismy, který patří v Evropě k absolutní špičce. Ondra prohrál 2:6 2:6 a bylo vyrovnáno.
Jan Kadula měl těžký úkol koho z vyrovnané trojice Prokop, Čtverák, Nouza postavit do rozhodující čtyřhry. Důvěru nakonec dostala dvojice Čtverák a Nouza. Naši začali velice dobře a vedli 5:2 v prvním setu. Toto vedení nedotáhli a set prohráli 5:7. Když Estonci ve druhém setu vedli 5:3 a měli výhodu, tak to s našim družstvem nevypadalo dobře. Naši dokázali zabojovat a vyhráli set 7:5 a srovnali na 1:1 na sety. Zapas nakonec rozhodl docela nepochopitelně Raisma. Ten usoudil, že jeho zranění (které si udělal za stavu 2:1 v prvním setu) je natolik vážné, že nemůže pokračovat. Naši porazili Estonce 2:1 a dnes je čeká silná Francie, která obhajuje titul.