ME družstev U12 – Vojtův maraton

CZtenis. TC-MJ Brno. Tiskni příspěvek Tiskni příspěvek Přidej komentář k článku

Druhý den ME družstev do 12-ti let byl na pořadu zápas ČR – FRANCIE.
Jako první šel na kurt Vojta Prokop proti Hubertovi. Nezačal příliš dobře a první set prohrál 3:6. Vojta bojovností dokázal zápas zdramatizovat ve druhém setu, který vyhrál 6:4. Hororové drama přinesl třetí set, Vojta nevyužil čtyři mečboly a nakonec po třech hodinách prohrál 8:10 !!! Jako druhy šel na kurt Nouza, který odehrál dobrý zápas, ale na Wolfganga nestačil a prohrál 3:6 3:6. Závěrečná čtyřhra byla bojem o naději. Konečný výsledek 1:2 by dával našim ještě teoretickou naději na postup. Proti dvojici Čtverák – Nouza postavila francie dvojici Wolfgang – Blancaneaux. Naši hráči začali dobře a vyhráli první set. Další dva sety se staly kořistí Francouzů a porážka 0:3 byla na světě.
Je to velká škoda, protože chybělo jen trošku tenisového štěstíčka. Kdyby Vojta vyhrál svou dvouhru, mohla i čtyřhra vypadat jinak. Jenže na kdyby se nehraje a tak se musí naši hráči připravit na zítřejší zápas proti neporaženému Rusku.