Memoriál Zdeňka Kocmana 2010

BT MJ Tour. Tiskni příspěvek Tiskni příspěvek Přidej komentář k článku

Ve dnech 4-5. záři se konaly závěrečné turnaje o konečné pořadí v před žákovských kategoriích baby a mini tenis.
V kategorii baby tenis bojovala dvě naše družstva. V konkurenci 42 družstev si vůbec nevedla špatně.
„Ačko“ nastupovalo v sestavě Podsedník, Gold, Václavek, Zourek. Po smolné porážce v semifinálové skupině s družstvem TC Brno (při remíze 3:3 rozhodovalo celkové skóre a to mělo družstvo TC Brno o jednu hru lepší), skončilo na pátém místě. Jihomoravským přeborníkem se stalo družstvo Prostějova, druhé místo vybojovalo TC Brno a třetí příčku vybojovala Jihlava.
Náš oddíl byl pořadatelem turnaje o 10.-33 místo. Mezi 24 družstvy startovalo i naše „béčko“. V Lužánkách se sešlo více jak stovka dětí z celého jihomoravského kraje. Tolik malých tenistů se podle mně nikdy na žádné akci v ČR nesešlo. Naše družstvo ve složení Rybář, Pospíšilová, Holišová, Madle a Krejčí Katka si vedlo velice dobře a postoupilo do finále, které bylo bojem o 10 místo. Jejich soupeřem bylo „béčko“ Prostějova. Ve vyrovnaném zápase vyhrálo družstva z Prostějova 4:2 a naši obsadili 11.místo.

Do svého závěru se dospěla i soutěž v mini tenisu. Soutěže se zúčastnilo více jak dvacítka družstev.
Závěrečný turnaj se konal na znojemských kurtech. Mezi finálovou osmičku se probojovalo i naše družstvo ve složení Zavřel, Horký, Hort, Doppler, Denk.
Naši si ve skupině poradili bez ztráty jediného zápasu z družstvy Bzenec, Kyjova. Jenže ve skupině je čekal největší favorit celého turnaje družstvo Prostějova. Naše družstvo podalo dobrý výkon, porážka 1:7 byla možná příliš krutá, ale spravedlivá. V zápase o třetí místo čekalo naše družstvo Uherské Hradiště. Naši dokázali překonat zklamání ze semifinálového zápasu. S družstvem Uherského Hradiště si poradili 6:2 a potěšili svou kapitánku paní Pojerovou ziskem bronzových medailí.
Naše „béčko ve složení Pařízková, Kábrt, Goldová, Juračka se utkalo v Tišnově o 15-19. místo. Po bojovných výkonech obsadili naši mini tenisté 16.místo.