Milovice: Studený a Fabík ve finále 4hry

CZtenis. TC-MJ Brno. Tiskni příspěvek Tiskni příspěvek Přidej komentář k článku

Ve dnech 5.-8.2.2010 se uskutečnil v krásné tenisové hale v Milovicích turnaj dospělých kategorie „A“. Nebývalo úplně běžné, aby měl náš oddíl na těchto turnajích zastoupení, natož aby zasáhl do bojů o medaile. Důvodem této skutečnosti je to, že jsme měli vždy nálepku mládežnického klubu. Jenže úspěšná generace, která stála v začátcích našeho klubu je v kategorii dospělých a nechce tam být jen do počtu.
Na turnaj se dostali na základě žebříčku dospělých, Adam Fabík a Martin Studený. Dvojici doplnil ještě Tomáš Prokop, který se tam dostal díky svému postavení na žebříčku dorostu, kde mu patří třetí příčka.
Smůlu na los měl hned v prvním kole Adam, který narazil na pozdějšího vítěze celého turnaje Devotyho a prohrál 3:6 2:6. Martin měl v prvním kole volno a ve druhém nezačal proti Kohoutovy dobře a prohrál první set 3:6. V dalším průběhu zápasu začal Martin hrát svůj tenis a další dva sety vyhrál 6:2 6:1. V boji o postup do čtvrtfinále čekal na Martina hráč ČLTK Praha Pitra. Pitra si ve druhém kole poradil s prvním nasazeným Kameníkem. Martin ve vyrovnaném zápase prohrál 4:6 3:6.
Tomáš Prokop jako nejmladší z trojice měl za soupeře v prvním kole Slováka Klobušovského. Tomáš podal výborný výkon a nezlomil ho ani stav 6:3 4:6 3:5 a 30:40. Tomáš nakonec vyhrál třetí set 7:5 a postoupil do druhého kola. Ve druhém kole si poradil s pátým nasazeným Süčem 6:4 6:0. Nasazená třináctka Souček nemohl Tomáše zastavit ani ve třetím kole. Tomáš vyhrál 6:1 2:1 scr. a postoupil do čtvrtfinále. Čtvrtfinálový zápas s Pitrou začal Tomáš velice dobře a vedl 4:1. Za tohoto stavu pokazil pár lehkých míčů a obrat v zápase byl na světě. Porážka 5:7 1:6 určitě mrzela, ale celkový výsledek na turnaji byl velice dobrý.
Ve čtyřhře si chtěla zpravit chuť po dvouhrách dvojice Studený-Fabík. V prvním kole měli volný los a ve druhém si lehce poradili s párem Sunkovský-Blažek R. 6:1 6:4. Ve třetím kole si překvapivě lehce porazili dvojicí Lucák-Klobušovský 6:4 6:2 a postoupili do semifinále.
V soutěži ve čtyřhře jsme měli ještě jednoho hráče a to byl Tomáš Prokop, který se pro tento turnaj domluvil s Hradským. Ti měli v prvním kole za soupeře dvojici Blažek V.-Fiala, kterou porazili 6:2 6:3. Ve druhém kole jim stál v cestě druhý nasazený pár Adamčík-Michl. Prokop-Hradský podali výborný výkon hlavně v prvním setu, který vyhráli 6:1. Ve druhém jim začali docházet síly a soupeř srovnal na 1:1 na sety. Supertajbrejk však zvládli lépe Prokop-Hradský 10:5 a postoupili do třetího kola.
Tam si lehce poradili s dvojicí Mojha-Javůrek 6:4 6:0.
Semifinále proti sobě postavilo tři naše hráče. Proti zkušené dvojici Fabík-Studený se postavili Prokop-Hradský. Začátek lépe zvládl P-H a ujali se vedení 4:2. Zápas i přes toto vedení dospěl do tajbrejku. Tam se prosadila dvojice S-F 10:8. Druhý set na kurtu dominoval pár S-F a vyhrál 6:2. V zápase velice dobré úrovně, kde slavila úspěch razance Fabíka a zázračné míče Studeného.
Ve finále se naší dvojici postavila dvojice Vojtěchovský-Maršoun. Po vyrovnaném prvním setu 5:7 byl druhý v režii dvojice V-M. Po výsledku 5:7 2:6 se naši museli spokojit s druhým místem.
Vystoupení všech tří našich hráčů na turnaji bylo důkazem toho, že nejsme pouze kvalitní mládežnický oddílem, ale můžeme se rovnat i v kategorii dospělých s těmi nejlepšími. Všem třem dík a gratulace za vzornou reprezentaci TC-MJ TENIS.