Minitenisté na Mistrovství České republiky pátí

Michal Juda napsal…

Konec září patří již tradičně MČR v minitenise. Letos se konal v Praze na Štvanici již jeho třetí ročník. Do Prahy se sjeli vítězové oblastních kol, aby bojovali o titul mistrů ČR. Naše družstvo se probojovalo na tento turnaj podruhé a letos vstupovalo do turnaje jako obhájce titulu.
Letos náš oddíl representovali Podsedník, Koníček, Poganyová, Rybář, Navrátil. Kapitánkou družstva byla p.Pojerová.
V prvním kole se naše družstvo utkalo s družstvem Spoje Praha. Jak se v dalším průběhu turnaje ukázalo, byl to velice těžký los. Za naše družstvo získal dva body Podsedník a po jednom bodu přidali Poganyová a Rybář. Při rovnosti bodů 4:4, rozhodovalo o postupujícím poměr setů a to měla Praha o jeden lepší (9:8) a mohla se radovat z postupu do semifinále.
Naši v boji o 5-7. místo porazili lehce Písek 8:0 a v zápase o páté místo si poradili z družstvem TK Lázně Evženie 5:3.
Vítězem turnaje se stalo družstvo TC Dvůr Králové, který porazil Prahu 4:4 na sety 10:8.
Páté místo našich minitenistů je úspěchem, i když na MČR odjíždělo z touhou obhájit titul. Celému družstvu patří gratulace a co nevyšlo letos může vyjít za rok.