Mistrovství ČR a třetí místo Hanky Uhrové

Ročník narození : 1997
Bydliště : Brno
Trenér : Kadula, Hečko, Novák, Juda, ale hlavně její maminka Hanka Uhrová, bývalá výborná hráčka.

RAKOVNÍK [pavouk dívky] [foto na ProTenis.cz]

Začátek prázdnin byl ve znamení MČR jednotlivců. V kategorii dívek měl náš oddíl dvojí zastoupení. Do turnaje se kvalifikovala vítězka KP Hanka Uhrová a postup si vybojovala i Katka Stloukalová.
V prvním kole si Hanka poradila po velkém boji 6:3 4:6 6:4 s Podrázkou a do druhého kola jí doprovodila i Katka, která porazila lehce Procházkovou 6:1 6:2. Ve druhém kole se Hanka zbavila nervozity, která jí provázela v prvním kole a lehce si poradila s Kohoutkovou 6:1 6:2. Totéž se nepodařilo Katce, která se s turnajem musela rozloučit po porážce od Kvapilové 2:6 5:7. O postup do čtvrtfinále se Hanka utkala s Petráčkovou a po výborném výkonu ji nedala šanci a vyhrála hladce 6:0 6:2.Její čtvrtfinálová soupeřka Žovincová k zápasu nenastoupila a tak se Hanka posunula do semifinále. I tohle k tenisu patří a i takové vítězství se počítá a bylo odměnou za dobré výkony v předešlých kolech.
V boji o finále čekala na Hanku Čechoameričanka Knutsonová. Hanka i přes dobrý výkon na svou soupeřku nestačila a prohrála ve dvou setech. Hanka si i přes porážku z MČR odváží medaili, což se v minulosti podařilo pouze Tomáši Prokopovi a Klárce Fabíkové. Ještě jednou jí gratuluji.

MOST [pavouk chlapci] [foto zde]

V soutěži chlapců nás zastupovalo kvarteto hráčů. A nevedlo si vůbec špatně. Do druhého kola postoupila celá čtveřice. Vojta Prokop si lehce poradil s bývalým hráčem našeho oddílu, nyní hráčem TK Agrofert Prostějov Balunem.6:0 6:1. Ondra Čtverák nedal žádnou šanci Černochovi z Moravské Slavie a vyhrál ve dvou setech 6:3 6:2.Třetím postupujícím byl Jirka Pazdera, který porazil Vocela 6:3 6:3. Patrik Brabec měl jako nasazený hráč v prvním kole volno.
Ve druhém kole bylo jasné, že se alespoň jeden náš hráč probojuje mezi poslední šestnáctku. Důvod byl ten, že los proti sobě postavil dvojici našich hráčů – Patrika a Ondru. Lépe začal Ondra, který vyhrál první set 6:3. Patrik se ale nevzdal a vyhrál hladce druhý set 6:1 a srovnal na 1:1 na sety. Třetí set rozhodla větší zkušenost Patrika, který vyhrál 6:3 a postoupil mezi šestnáct nejlepších. Tam však nebyl sám. I další hráči našeho oddílu si vedli velice dobře. Jirka si lehce poradil s Motlem 6:1 6:4 a Vojta nedal šanci Bezemkovi a porazil ho 6:2 6:4.
V boji o postup do čtvrtfinále se utkal Patrik s Vágnerem. Po vyrovnaném prvním setu a nezvládnuté koncovce 5:7, byl Patrik nucen zápas vzdát pro bolesti zad.
Vojta znovu ukázal, že jak si na soupeře nevěří, tak jsou jeho výkony nic-moc. To dokázal beze zbytku proti Hájkovi, kterému podlehl 0:6 2:6. Nejblíže k postupu byl Jirka. Nad druhým nasazeným Starým vedl v prvním setu 4:2, ale prohrál 4:6. Ve druhém setu byl ve vedení dokonce 5:1 a 40:0, ale ani toto vedení nestačilo a Jirka odešel poražen i ve druhém setu 5:7. Škoda.

Celkové vystoupení našich mladších žáků na MČR jednotlivců je před blížícím se MČR družstev, kam náš oddíl postoupil, velkým příslibem.
Našemu oddílu se již jednou postup podařil. V roce 2002 se o tento úspěch postarali: Fabík, Kříž, Králíček, Sova, Studená, Pišková, Kopetková a vybojovali krásné 5 místo. Toto umístění by bylo úspěchem i v letošním roce. O tento úspěch se přičinili : Brabec, Čtverák, Pazdera, Prokop, Balun, Strešnáková, Uhrová a Stloukalová.

Do Jihlavy, kde se každoročně mistrovství koná se kromě našich probojovala ještě družstva : TK Agrofert Prostějov, I.ČLTK Praha, TK Sparta Praha, TK Neridé, TC VŠ Praha, Slavoj Český Brod, TK Tábor, TK Slavia Plzeň, Severočeská tenisová, TK Tenis-centrum H.K. a TK Precolor Přerov (kliknutím na jednotlivá družstva získáš jejich soupisky a výsledky v krajských soutěžích)

Mistrovství České republiky smíšených družstev začíná 16.7. a co jiného přát našim než co nejlepší výsledek.