„Mladé rakety“ kralovaly v Uh.Hradišti

CZtenis. TC-MJ Brno. Tiskni příspěvek Tiskni příspěvek Přidej komentář k článku

Vycházející hvězdičky našeho oddílu Evžen Holiš a David Sedlář se 30.1. zúčastnili turnaje mladšího žactva v Uherském Hradišti. Oba naši hráči jsou prvním rokem v kategorii mladšího žactva. Do turnaje se dostali díky volné kartě pořadatele.
V prvním kole si Evžen poradil s Cablíkem 6:1 6:0 a David s Kovaříkem také 6:1 6:0.
Ve druhém kole se los s našimi hráči nemazlil a do cesty jim postavil dva nejvýše nasazené hráče. Evžen si dokázal poradit s prvním nasazeným Koudelou 6:2 7:5 a David si poradil s turnajovou dvojkou Chalupou 6:2 6:2.
Ve čtvrtfinále přejel David Moštěka 6:0 6:0 a Evžen si podobně lehce poradil s Neřádem 6:1 6:2. Semifinálovým soupeřem Evžena byl Jurásek. Evžen zopakoval výsledek ze čtvrtfinále a po setech 6:1 6:2  postoupil do finále. Že bude finále záležitostí pouze hráčů našeho oddílu rozhodl David. Lehce si poradil s Momčilem 6:0 6:1 a podtrhl velký úspěch hráčů našeho klubu.
Finálový zápas začal lépe David, ale vedení 5:3 nedokázal dotáhnout do vítězného konce. Koncovku setu lépe zvládl Evžen a vyhrál 7:5. Na začátku druhého setu působil David odevzdaným dojmem. Důvodem byla porážka v setu prvním, který měl dobře rozehraný. Evžen se dostal do vedení 5:0. David ještě zabojoval, ale výhru 7:5 6:3 Evženovi nevzal.

Evžen společně s Davidem postoupili i do finále čtyřhry, kde si poradili s dvojicí Momčil-Moštěk 6:2 6:0 a v Uherském Hradišti vyhráli všechno co se vyhrát dalo.

Oběma našim hráčům patří gratulace za předvedené výkony.